Vyplňte interiér izbovými rastlinami, ktoré nikto neprehliadne

Izbové rastliny patria do každého interiéru, o tom niet pochýb. V súčasnej dobe však mnohí ľudia nevedia, aké izbové rastliny do svojho interiéru voliť. S tým však pomôžeme. Ak patríte k ľuďom, ktorí si chcú vyplniť miestnosti domu živými izbové, prinášame vám pár tipov na také izbové rastliny, ktoré nikto neprehliadne a ktorými sa budete doslova pýšiť.

Všeobecne platí, že celkový dojem priestoru ovplyvňujú hlavne väčšie, urastenejších druhy izbových rastlín. Ak sú miestnosti vášho domu dostatočne veľké miestnosti s dostatkom svetla, kde je stabilná teplota a vlhkosť vzduchu, premyslite si napríklad nižšie uvedené rastliny, ktoré naozaj nikto neprehliadne.

Monstera skvostná

K najznámejším izbovým rastlinám patrí jednoznačne takzvaná monstera skvostná, čo je izbová rastlina, ktorá patrí k neprehliadnuteľným. Dôvodom sú jej impozantné listy, ktoré treba dostatočne kropiť, pretože sa na ne usadzuje prach. Jej výhodou je však to, že ju môžete pestovať doslova kdekoľvek, poradí si s akýmkoľvek prostredím. Najlepšie sa jej darí na svetlom alebo polotienistom stanovišti, kam nedosiahnu priame slnečné lúče.

Dračinec

Ďalšie nenáročnú izbovou rastlinou, ktorá však zaujme na prvý pohľad, je takzvaný dračinec. Ide o izbovú rastlinu nenáročnú na pestovanie, ktorú kúpite za pár stoviek korún (jej cena sa odvíja od výšky danej kvetiny).

Sanseviera

Ďalšie neprehliadnuteľnou izbovou rastlinou je jednoznačne izbová rastlina zvaná sanseviera, ktorá patrí k najznámejším. Je typická svojím vzhľadom, konkrétne svojimi dlhými špicatými listami. Poznať ju môžete hlavne pre jej nelichotivý názov „svokrin jazyk“. O tejto rastline sa hovorí, že vydrží úplne všetko a že ju žiadny pestovateľ nedokáže zabiť. Málokto však vie, že môže dorásť do veľkých výšok. Väčšina bytových záhradníkov si ju obstaráva v malom prevedení, sotva na poličku.

Môže sa Vám ešte páčiť...