Chystáte sa na dovolenku do Ázie? Leťte cez Singapur

Cestovanie

Pokiaľ si vyberáte dovolenky vo vzdialenejších destináciách, určite lietate pravidelne. Keď k tomu pripočítate napríklad aj občasné služobné cesty, možno ste do konca na letiskách takmer ako doma. V tom prípade sa oplatí vedieť o letiskách niečo viac. Ktoré letiská sú naozaj dobré, ba najlepšie na svete a stretnete sa na nich so skvelým servisom a odbavením a ktorým je naopak lepšie sa vyhnúť?

Posudzuje sa 550 letísk

Mať aspoň rámcový prehľad o kvalite letísk sa v súčasnosti už rozhodne oplatí. V dnešnej dobe môžete totiž často ovplyvniť miesto odletu a vybrať si, čo bude pre vás príjemnejšie a komfortnejšie. Tiež sa dá vybrať aj miesto prestupu, čo sa týka dlhších najmä zaoceánskych letov. Kam teda podľa Skytraxu, organizácia, ktorá s pomocou miliónov pasažierov hodnotí a vyhlasuje najlepšie letisko? Už piatykrát v rade tu vyhralo letisko Singapore Changi. Hneď za ním je tokijské letisko a tretie miesto patrí Incheonu v juhokórejskom Soule. Takže ak poletíte na dovolenku do Ázie, snažte sa prestupovať na niektorom z troch vymenovaných letísk. Určite o vás bude dobre postarané. České Letisko Václava Havla naproti tomu dosť prepadlo, patrí mu až 96. miesto. Hodnotenie vykonávalo 13,8 miliónov ľudí a posudzovalo 550 letísk.

Chcete kúpeľ v bazéne alebo posedenie pri vodopáde?

Prečo je prvá práve Singapur? Možno, že keby ste na mieste hodnotiteľov boli vy, vybrali by ste napríklad parížske letisko Charlesa de Gaulla, londýnske Heathrow, alebo Frankfurt nad Mohanom, pretože s nimi máte dobré skúsenosti. Lenže skutočnosť, že Singapore Changi dominuje rebríčku má svoje objektívne dôvody. Pasažérom poskytuje ten najvyšší komfort, takže sa cíti ako v bavlnke. 24 hodín denne tu napríklad premieta kino široké spektrum filmov a vstup do neho je zadarmo. Na streche letiska sa nachádza bazén, pre odpočinok je ako stvorená prekrásna záhrada, v ktorej poletujú množstvo motýľov a nechýba ani šesťmetrový vodopád. Ďalej sú tu haly s počítačovými hrami, ihrisko pre deti i dospelých.

Môže sa Vám ešte páčiť...