Ako fungujú solárne svietidlá?

Každá záhrada si zaslúži byť riadne osvetlená. Osvetlenie za záhrade oceníte najmä v čase, keď organizujete dlhé záhradné večierky, ktoré sa pretiahnu až do neskorej noci. Aby vás po zotmení nezahalila tma, treba osvetlenie rozmiestniť po záhrade, aby ste videli na každý svoj krok. V súčasnej dobe je obľúbené najmä LED osvetlenie, a to z toho dôvodu, že je úsporné a že vkusne vyzerá. Veľkým hitom sú aj solárne svietidlá, ktorá vás však dlho nebudú chrániť pred úplnou tmou. 

Solárne svetlá sú veľmi ekologická, poskytujú decentné osvetlenie záhrady a zároveň sú vkusnou dekoráciou. Dnes ich nájdete v mnohých predajniach osvetlenia, pretože, ako sme spomenuli, je to obrovský hit či akýsi módny trend, ktorý nesmie nikto postrádať. Tento trend teda nepostrádejte ani vy a kúpte si ho na svoju záhradu. 

Mnohí ľudia sa však môžu pýtať, ako taká svetla vlastne fungujú. Predsa len je to istá novinka na trhu, s ktorou sa mnohí ľudia ešte nemuseli stretnúť. S tým vám však poradíme. 

Princíp je úplne jednoduchý 

Solárne svietidlá fungujú na úplne jednoduchom princípe. Počas dňa chytajú slnečné lúče, vďaka ktorým sa nabíja. Aby dochádzalo k rýchlemu a kvalitnému nabitie, odporúča sa umiestniť svetla na miesta, kde najviac svieti slniečko (teda najmä južná strana záhrady). Toto nabíjanie sa prejaví večer, kedy svetlá začnú automaticky svietiť, teda bezpečne uvidíte nielen prístupové cesty do záhrady, ale i napríklad okraj bazéna. 

Ako sme spomenuli, je veľmi dôležité umiestnenie solárnych svetiel. Najlepšie je pre nich južná strana záhrady či akékoľvek miesto, kam neustále svieti slniečko a kde nie je žiadny tieň. 

Solárne svietidlá majú kopu výhod aj nevýhod 

Samozrejme i toto osvetlenie má svoje výhody a nevýhody. Medzi výhody patrí rozhodne úspora elektrickej energie, bohužiaľ hlavnou nevýhodou je malá svietivosť. V noci vás solárne svetla neochráni pred tmou dlho, pretože ich slnečnej energie rýchlo vyprcháva. 

Môže sa Vám ešte páčiť...