Používate WhatsApp? Máme pre vás niekoľko skvelých trikov

Aplikácia WhatsApp patrí dlhodobo k veľmi obľúbeným aplikáciám. Jedná sa o chatovacie aplikáciu, ktorú drvivá väčšina ľudí používa namiesto klasických textových správ. Je to totiž na rozdiel od SMS mobilných operátorov úplne zadarmo. Len sa na to potrebuje pripojenie k internetu, ale to je k dostaniu v každej budove, respektíve ľudia dnes dáta v mobile nepostrádajú.

Pokiaľ tiež patríte k užívateľom aplikácie WhatsApp, je možné, že využívate len hŕstku funkcií, ktoré sú k dispozícii. Prinášame preto niekoľko trikov, ktoré oceníte, ak aplikáciu aktívne používate. Možno ste o mnohých z nich nemali naozaj ani tušenie.

Zrušte potvrdenie o prečítaní

Vadí vám, že druhý zistí, že ste si správu prečítali? Len málokto vie, že možno deaktivovať túto funkciu. Ak si chcete čítať správy tajne, bez toho aby druhý vedel, že ste si správu prečítali, potom stačí deaktivovať potvrdenie o prečítaní.

Bohužiaľ deaktivácia potvrdenie o prečítaní má jednu muchu, a síce funguje to ako všetko alebo nič. Buď potvrdenie prečítaní uvidíte vy aj druhá strana, alebo ani vy a ani druhá strana. Ak však napriek tomu chcete deaktivovať potvrdenie o prečítaní, stačí zamieriť do nastavenia aplikácie.

Možnosť odstránenie dát z chatu

Na aplikácie by sme si mali dávať pozor. Naše dáta sú totiž často zneužíva, bez toho aby sme si to uvedomovali. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú predovšetkým odstrániť určité dáta z chatu, je možné to urobiť. Opäť stačí zamieriť do nastavenia, kde cez „Využitie dát a úložisko“ zaškrtnete dáta, ktoré chcete z chatu zmazať. Hovoríme teraz napríklad o fotografiách, videách, aj o nálepkách, dokumentoch či dokonca o celých správach.

Možnosť zistiť, čo o vás aplikácia vie

Ako už bolo spomenuté, aplikácie sú dnes zlodeji osobných dát. V prípade aplikácie WhatsApp si môžete zistiť, čo o vás aplikácia vie. Stačí, keď požiadate o výpis týchto dát. Behom pár dní k vám pristane dokument, kde bude všetko napísané a obsiahnuté.

Môže sa Vám ešte páčiť...