Umiešame si likéry z lesných plodov a podporte vašu krásu

Každé ráno je tým najlepším štartom dňa, preto je nutné, aby bola táto časť dňa vážne kvalitné. Ráno preto dbajme na kvalitnú raňajkách, ktorá je najlepšie zložená z vajíčok a zeleniny a tiež z vody s citrónom, ktorá nás dokonale naštartuje na nový deň a nažhaví našu imunitu, ktorá bude tak oveľa odolnejší voči vplyvom okolo nás. Je však nutné poznamenať, že ak si nestíhame pripraviť nejakú skvelú raňajkách, potom sú na rade smoothie či najrôznejšie likéry z ovocia, ktoré sú blahodarné nielen pre naše telo a zdravie, ale tiež podčiarkujú našu krásu.

Mnoho žien má problém napríklad s vypadávaním rias alebo tiež s vypadávaním vlasov. Mnohým treba zle rastú nechty alebo sa často tvoria kútiky u úst. To všetko je však dôkazom toho, že málo jete ovocie a zeleninu. Práve nedostatok vitamínov spôsobuje, že sa vám toto deje. Preto sa sústreďte na pitie nielen smoothie ráno, ale tiež si umiešame počas dňa také likéry, ktoré sú nielen chutné, ale tiež sú pre telo prospešné.

Z akých lesných plodov pripraviť niečo skvelé?

Napríklad šípky sú ideálne prísada do takého likéru, ktorý je doslova nabitý zdravím. Šípky sa radí k tým najzdravším plodom, ktoré v lese nájdete, len je veľa ľudí neje, pretože nevie, ako ich pripraviť. Skúste to preto takto. Rozmixujte je, zalejte ich litrom a pol hnedého rumu a pridajte štvrť kila cukru a tiež pomarančovú kôru a škoricu podľa chuti. Po štrnástich dňoch prefiltrujte a podávajte. Šípky sú ideálne hlavne kvôli tomu, že sú bohaté na vitamín C, a tak hravo zatočíte s vypadávaním vlasov či s vypadávaním rias.

Pomocou lesných plodov navyše zamedzíte aj prechladnutia. Napríklad také baza sú skvelé proti nachladnutiu a navyše znižujú cukor v krvi. Trnku bráni proti nadúvaniu, hloh prospieva srdcu – doslova ho omladzuje. Černice posilňujú imunitný systém, jarabiny sú silným antioxidantom a nesú v sebe veľmi veľkú zásobáreň vitamínu C.

Môže sa Vám ešte páčiť...