V akej krajine je každý tretí človek milionárom?

Hovorí sa, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac svojho času. Ak teda chceme byť milionári, mali by sme svoj čas tráviť najmä s milionári? Ak to tak skutočne funguje, mali by sme sa odsťahovať do Monaka, pretože práve to je miesto, kde žije najviac milionárov. Podľa štatistík je tu každý tretí človek milionár. Malý mestský štát menom Monako má aktuálne niečo okolo štyridsať tisíc obyvateľov, z ktorých dvanásť tisíc obyvateľov sú skutočne milionári.

Monako je malý mestský štát, ktorý sa rozprestiera na Azúrovom pobreží. A ako vyplýva z vyššie uvedených údajov, každý tretí človek tu spadá do klubu milionárov. Je to veľmi zaujímavé, veď Monako je štátom, ktorý je ďaleko menší ako Central Park v New Yorku, napriek tomu tu žije obrovské množstvo milionárov.

V poslednej dobe Monako reinvestuje príjmy hlavne z cestovného ruchu späť do spoločnosti, tým sa zabezpečuje vysoká životná úroveň a láka sa týmto tiež bohatá klientela, ktorá začala nakupovať nehnuteľnosti. Navyše je verejným tajomstvom, že boháči do Monaka jazdí hlavne kvôli nulovej dani z príjmu.

Ceny nehnuteľností sú naozaj vysoké

Ak by ste však chceli kúpiť nehnuteľnosť v Monaku alebo ak by ste chceli v tunajších hoteloch stráviť čo i len jednu noc, zatočí sa vám z cien doslova hlava. Klasický byt tú kúpite zhruba za dvadsať miliónov eur, penthousy stojí okolo štyridsiatich miliónov eur.

Napriek tomu sa sem jazdí s veľkou obľubou, pretože Monako patrí k veľmi bezpečným štátom a mestám na svete. Na sto obyvateľov tu pripadá jeden policajt, ​​ktorý ľuďom pomáha. Okrem toho sa tu stretnete s obrovským množstvom bezpečnostných kamier.

Monako ako obľúbený cieľ turistov

Zo štatistík tiež vyplýva, že Monako je veľmi obľúbený cieľ turistov. Každým rokom sem zamieri viac ako milión a pol turistov. Nemôžeme sa čudovať tomu, že Monako žije skutočne z cestovného ruchu. Okrem cestovného ruchu sú príjmy mestskej kasy tvorené tržbami z tunajších kasín, ktoré nájdete hlavne v časti Monte Carlo.

Môže sa Vám ešte páčiť...