Móda jeseň / zima 2016

moda jesen zima

Na sezónu jeseň / zima 2016 sa dizajnéri nechali zase raz inšpirovať legendárnym punkom, trendom prevládajúcim najmä v 80. rokoch. Tohtoročná sezóna, ale kopíruje minuloročné trendy, teda aj tento rok je jeseň a zima v znamení punku. Nepredstavujte si ale žiadne extravagantné punkerské ikony. Hoci punk znamená v preklade výtržník, tak sa dizajnéri nechali sa inšpirovať iba jednotlivými prvkami, ktoré zapracovali do súčasnej módy. „Rockerské“ image tvorí roztrhané džínsy, kožené bundy a nohavice (alebo lacnejšie koženkové varianty) doladené kovovými detailmi.

Muži aj ženy môžu zapracovať punk rock do svojich outfitov jednoducho, napríklad pomocou čiernej koženej bundy. Je to veľmi univerzálny a praktický kúsok, ktorý by jednoznačne nemal chýbať vo vašom šatníku. Najviac ho vynosíte najmä na jar a na jeseň, ale hodí sa aj na chladnejšie letné večery. Dá sa nosiť takmer ku všetkému a zaručene dodá vášmu outfitu šmrnc.

Pre tých odvážnejších sú tu kožené nohavice, na ktoré ste sa mohli pozrieť na niekoľko prehliadok počas týždňov módy. Nie sú síce veľmi pohodlné, ale zaručene sú štýlovejšie než bežné čierne nohavice alebo rifle. Ak si nie ste istí s kombinovaním, držte sa pravidla „jeden kožený kúsok stačí“ – tým nič nepokazíte.

Ženy môžu svoje outfity spestriť napríklad roztrhanými džínsami rôznych odtieňov. Odhalená pokožka dodáva „badass“ štýle ženskosť. Sebavedomejšom ženám odporúčam siahnuť po kožených sukniach. Osobne preferujem kožené sukne s dĺžkou po kolená, pretože pôsobí elegantnejšie než mini sukne. Samozrejme, záleží na osobných preferenciách, je dôležité, aby ste sa cítila pohodlne. Pokiaľ ide o obuv, punkový štýl dokonale doplní napríklad motorkárske čižmy alebo klasické lodičky.

Môže sa Vám ešte páčiť...