Ako schudnúť vďaka pestrému letnému jedálničku?

Slniečko už vás šteklí svojimi lúčmi. Leto je v plnom prúde. Možno nie ste tak úplne spokojní so svojou postavou. V letných tričkách kraťasoch či plavkách máte do ideálnych mier naozaj ďaleko, a čo potom v plavkách! Nikdy nie je ale neskoro začať so sebou niečo robiť. Pozvoľnými krôčiky môžete dospieť k lepšej postave. Vďaka slniečku vám ľahšie vytrávi a teplé počasie vás vyláka von.

Počasie vás navedie k správnemu jedlu

Leto je ľ ideálnou dobou, kedy chudnete, aj keď vlastne ani nechcete. Vyplýva to už zo samotného charakteru tejto ročnej doby. V zime totiž ľudské telo práve kvôli chladu inklinuje k vytváraniu zásob. Prednosť dostáva teplá a kaloricky výdatná strava, ktorá je obranou proti zime. Pochutnáte si napríklad na sviečkovej s knedľou. V horúcom lete by vás ale sotva napadlo siahnuť po podobnom jedle. Dávate prednosť ľahším jedlám. Vlastne tým svoje telo priamo vediete k odbúravaniu prebytočných kilogramov. Preto si z tejto letnej prednosti urobte cielený program. Uvedomte si tiež, že slniečko a príjemné dni vám dodávajú energiu a chuť pohybovať sa viac, než normálne. Počúvajte preto svoje telo a nalaďte ho na letnú diétu.

Ako môže taký letný jedálniček vyzerať?

Využite toho, že je všade dostupná kopa sezónneho ovocia a zeleniny. Pokiaľ máte klasický mixér či mixér na smoothie, alebo odšťavovač, začnite deň mixovaným džúsom, šťavou z ovocia, prípadne smoothie koktejlom z viacerých surovín. Ďalej si na raňajky dajte ovsenú kašu s mliekom a sezónnym ovocím, prípadne ovocné müsli s jogurtom alebo celozrnný rožok s kuracie šunkou. Dodáte telu komplexné sacharidy, proteíny aj vitamíny a to je ideálny prídel živín a energie na celé dopoludnie. Počas dopoludnia si môžete dopriať ovocnú desiatu. Na obed treba prírodné morčacie plátok, alebo iné diétne a výživné mäso (kura, ryby) so zemiakmi či ryžou. Nesmie chýbať miska čerstvo pripraveného zeleninového šalátu. Popoludní a večer už sacharidy obmedzujte. Vezmite zavděk treba bielym netučným jogurtom či tvarohom a kúskom čerstvej zeleniny, napríklad paradajkou. Na večeru treba zeleninovú polievku s vajcom, rizoto s kuracími kúskami, zapečenú zeleninu s vajcom. Vždy by malo ísť o dostatok vlákniny, bielkovín a vitamínov. Kilogramy budú miznúť ani neviete ako.

Môže sa Vám ešte páčiť...