V zelenej sa skrýva sila! Skúste to so zeleným čajom a kávou

Doba, v ktorej žijeme, je plná rôznych pomocníkov na chudnutie, čo iste ocenia predovšetkým tí, ktorí sa snažia dlho schudnúť a nejako sa im to nedarí. Samozrejme títo pomocníci nám nezaručia, že pri ich pravidelnej konzumácii ihneď schudli, ale môžu nám len pomôcť k tomu, aby sa nám chudlo ľahšie a lepšie. Väčšina z nich môže za to, že napríklad nemáme takú chuť do jedla, čo znamená, že sa zbytočne neprajeme. Veľakrát v nás vyvolajú pocit plnosti, a tak sa teda vyhneme zbytočnému prejedaniu sa alebo nakladaniu si ďalšie porcie navyše. Presne tieto vlastnosti majú napríklad obľúbené superpotraviny 21. storočia, a síce plody goji alebo obľúbené chia semienka, ktoré sa navyše nepridávajú len do pokrmov, ale tiež sa s nimi pije voda, aby sme zahnali pocit hladu. Lenže mimo týchto superpotravín sa v regáloch rôznych obchodov vyskytujú ďalšie skvelé triky, ktoré nám pomôžu so znižovaním váhy. Ide predovšetkým o dva moky, a síce o zelenú kávu a zelený čaj. Aké majú však presné účinky?

Zelený čaj je náhrada kávy

Veľa ľudí sa domnieva, že zelený čaj je zdravou náhradou kávy, ale nie je tomu tak. Je to iba náhrada, ktorá neškodí nášmu telu tak, ako práve káva. Kofeín totiž čaj obsahuje tiež, ale okrem iného nám dodáva pocit plnosti. Mal by sa byť predovšetkým pol hodinu pred každým hlavným jedlom dňa, aby sme jedla nezjedli zbytočne veľa, ale len toľko, koľko nám stačí a vyhovuje.

Zelená káva v sebe skrýva zvláštne zložky

Zelená káva neprešla žiadnou tepelnou úpravou, a tak sa z týchto zŕn nevytratili telu prospešné zložky. Obvykle sa pri pražení odstránia. Tieto zložky majú skvelú vlastnosť – posilňujú vstrebávanie cukru zo škrobu, a tak spaľovanie následných kalórií a cukrov ide o oveľa rýchlejšie ako obvykle. Káva v sebe obsahuje stimulačné látky, ktoré práve môžu za tu to rýchlejšie spaľovanie. Inak pôsobia tiež podobne ako plody goji alebo chia semienka. Okrem iného aj tento nápoj rieši problémy s celulitídou.

Môže sa Vám ešte páčiť...