Móda v čase pandémie. Najnovšie trendy určujete sami

Koronavírus nemilosrdne zastavil bežný život po celom svete. Návštevy obchodov s módou, skúšanie outfitov v kabínkach a bežné nakupovanie oblečenia vzalo za svoje. Ľudia sa teraz musia spoliehať na internetové obchody, ale aj svoje vlastné možnosti. Vďaka tomu prišlo tiež pár nových módnych trendov, ktoré si väčšina obľúbila.

Pohodlnosť na prvom mieste

Vysoké podpätky, outfity na party a festivaly zostali teraz nejaký čas hlboko v skrini. Namiesto toho internetové obchody zaznamenali zvýšený predaj teplákov, legín a ďalších pohodlných kusov oblečenia, ktoré sú väčšinou využívané v domácnosti alebo pri príležitosti prechádzky. Aj domáci móda môže pôsobiť štýlovo.

Veľkým plusom tohto módneho trendu je skutočnosť, že sa pohodlné oblečenie často vyrába z bavlny, ľanu a ďalších udržateľnejších materiálov. Vyzerá to teda, že teraz ľudia investujú do skutočne kvalitných kúskov a cíti sa v nich dobre. V štátoch, kde sa už začalo pomaly uvoľnovať, sa ale táto domáci móda prekvapivo udržala. Ľudia volia tepláky aj pri návšteve obchodu s potravinami alebo pri prechádzke mestom. Na to tiež reagujú módne reťazce a vytvárajú domáce oblečenie v štýlovej podobe.

Vlastná výroba

Z internetu nám niekedy prichádzajú kúsky, ktoré neplnia naše očakávania. Nohavice bývajú príliš dlhé, široké alebo majú len zlý odtieň. Práve z toho dôvodu sa veľa ľudí rozhodlo experimentovať, z čoho vznikol tiež jeden z nových módnych trendov. Batikovania, farbenie, strihanie a domáce skracovanie sa opäť chopilo svojej šance.

Našli sa však aj takí, ktorí na internetové obchody zanevreli úplne a rozhodli sa ušiť si vlastné kusy oblečenia od úplného začiatku. Niektorí oprášili tiež pletacie ihlice, aby si ušili cardigany, svetre, ale aj skrátené topy z vlny.

Žiadna veľkosť nie je zlá

Rok 2021 je tiež plný propagácia sebalásky a odsudzovanie bodyshamingu. To má za výsledok mnoho pozitívnych dopadov. Ľudia začali nosiť viac voľných kúskov, ale aj takých, ktoré zvýraznia ich krivky, nech sú v akejkoľvek váhovej kategórii. Hlavným cieľom je nosiť oblečenie, ktoré je komfortné a prezentuje našu osobnosť.

Môže sa Vám ešte páčiť...