Ako vyzerá ideálna kúpeľňa 21. Storočia?

Ľudia sa v priebehu rokov mení a s nimi aj predstava o tom, ako by mala vyzerať dokonalá kúpeľňa. Toto storočie je plné zmien a dynamického vývoja, s ktorými sa menia zaužívané princípy. Veľa ľudí začína bývať inak. A k tomu sa viaže aj novodobé zariaďovaní kúpeľne. 

Ako využiť priestor 

Dôležité je vedieť, čo od kúpeľne požadujete a ktoré funkcie by kúpeľňa mala plniť. Väčšina kúpeľní si musí vystačiť s pôdorysom panelákového bytu, avšak aj to sa postupne premieňa. Priestorové obmedzenie je stále veľkú a doposiaľ zle riešiteľnú otázkou, čo ide vidieť hlavne pri problémoch s umiestnením práčok a sušičiek. 

Ak máte k dispozícii väčší priestor, môžete ľahšie zohľadniť svoje priority. V dnešnej dobe už nie je pre zákazníkov ústredným bodom vaňa, ako tomu kedysi bývalo. Veľa ľudí už dnes vaňu nepotrebuje a radšej si namiesto nej zaobstará sprchový kút. Veľmi populárnymi sú tzv. Walk-in kúty, ktoré sú tvorené len plochami bezpečnostného skla, ktoré sú ukotvené priamo v podlahe. Pokiaľ však kúpeľňa vaňu obsahuje, tak ako solitér voľne umiestnený uprostred miestnosti. 

hlavne praktická 

Dôležitá je predovšetkým praktickosť a funkčnosť kúpeľne. Dbajte na umiestnenie kúpeľňových batérií a ergonómiu celej kúpeľne. Batérie môžu stáť samostatne a alebo môžu naopak byť zakomponované do umývadiel či umiestnené na stene. Ich vhodná poloha vám zaručí ich pohodlné dennodenné používanie. 

Veľmi populárny je v dnešnej dobe spojení s prírodou, a preto nie je prekvapením do kúpeľne 21. storočia zakomponovať vertikálne záhradu či dokonca strom. Kľúčové sú aj detaily v podobe menších doplnkov a je nutné venovať pozornosť aj výberu osvetlenie. Kúpeľňa by samozrejme mala byť dizajnovo zladená, a tak je potrebné nakupovať doplnky, ktoré sa hodia do celkového konceptu kúpeľne. 

Môže sa Vám ešte páčiť...