Bezpečnostná schránka vo vašej domácnosti

Možnosť uložiť svoje dokumenty a dôležité veci v bezpečnostnej schránke ponúka rada bánk. Služba je dostupná a dá sa využiť napríklad aj na mesiac. Svoju bezpečnostnú schránku si možno ale zriadiť aj doma. Bezpečne doma uložiť svoje ceniny, starožitné drobnosti, šperky a zásadné dokumenty nie je vždy jednoduché. Je potrebné mať kvalitné trezor. Niektoré veci, ako rodinné šperky sú nenahraditeľné vo svojej citovej hodnote, nielen v tej finančnej.

Umiestnenie bezpečnostných schránok si musíte dobre premyslieť. Rovnako ako v bankovej pobočke, kde musí spĺňať prísne kritériá stavebné, technické aj podmienky stanovené poisťovňami. Rozhodujúci je prístupnosť schránok, ich ochrana, veľkosť i možnosti diskrétne zóny. Rovnako tak to má byť aj doma. Nemôžete si dávať veci do sejfu priamo pred oknom s vytiahnutými žalúziami a s rozsvieteným svetlom. Treba si rozmyslieť, ako má byť bezpečnostné schránky veľká. Na trhu sú elektronické sejfy aj mechanické sejfy. Treba si rozmyslieť, či si zapamätáte kód a či stavíte na položený trezor v komore, alebo ho kvalitne zamurujeme do steny.

Ak stále váhate, či si zaobstarať bezpečnostnú schránku v banke, alebo sa radšej poobzerať po bezpečnostnej schránke doma, zistite si informácie. V banke sa nemusia obmedzovať len na tú svoju banku. Niektoré banky túto službu ponúka aj bez ohľadu na to, či ste ich klientom. Rozdiel je v tomto prípade len v preukazovaní totožnosti. Klientom danej banky stačí na overenie iba občiansky preukaz, ostatní klienti, ktorí v banke účet nemajú, musia mať doklady dva. Zvážte ale, či vás neobmedzí pracovný čas banky, či nie je lepšie mať veci radšej doma po ruke. Tiež niekedy jednoducho neviete, či je dobré, aby v banke mali informácie, že vôbec máte bezpečnostnú schránku. Je veľa ľudí, čo nechcú, aby v banke vedeli, čo ukrývajú a že vôbec niečo ukrývajú. Po tom predsa nikomu nič nie je.

Môže sa Vám ešte páčiť...