Tipy ako oživiť interiér

interiér

Bývanie je tak trochu vizitkou svojho majiteľa – jeho finančných možností a, samozrejme, predovšetkým vkusu. Zdá sa vám, že vaša domácnosť potrebuje osvieženie? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, na základe ktorých môžete rýchlo a jednoducho vdýchnuť nový život do svojho príbytku.

Hotové závesy

Francúzske okná môžu byť pre interiér požehnaním a prekliatím zároveň. Interiéru dodávajú množstvo prirodzeného svetla a prirodzene ho prepájajú s exteriérom. Ale čo súkromie? Ak aj vy máte dom vybavený francúzskymi oknami, skúste ich doplniť o hotové závesy. Stačí ich len navliecť na závesnú tyč a zastrieť. Žiadne podšívanie ani skracovanie. Rýchlosť, jednoduchosť, funkčnosť. Ak nechcete, aby vaše závesy pôsobili ťaživo, orientujte sa na polopriesvitné materiály a pastelové farby.

interiér

Moderné tapety

Donedávna sme sa na ne pozerali pomedzi prsty a dnes ich div že nevelebíme. Moderné tapety si nachádzajú cestičky späť do našich príbytkov a je to tak dobre. Vysoká kvalita, výber materiálov (papier, vlies, vinyl) a predovšetkým vzorov a farebných prevedení robí z moderných tapiet univerzálny doplnok každej domácnosti. Trendovým riešením je inštalácia tapety na jednu zo stien v miestnosti, ktorá sa tak automaticky stáva vizuálne nosným prvkom interiéru.

interiér

Hra s farbami

Pri zariaďovaní interiéru budete skôr či neskôr riešiť farby – nábytku, kobercov, stoličiek, doplnkov…Jedna z hlavných zásad znie, že priveľa farebných podnetov môže interiéru uškodiť. Preto sa odporúča kombinovať dve nosné farby a tie doplniť o jednu či dve (na zdôraznenie). Ako nadčasová sa javí kombinácia šedej a bielej, doplnená o doplnky v žiarivých farbách (napríklad žltá, zelená, oranžová, červená). Výbornú službu v inak fádnom interiéri spravia napríklad pestré kárované vankúše na pohovke.

Môže sa Vám ešte páčiť...