Selfie s krokodílom? Prečo nie? Zájdite si pre ňu ku kengurám!
Dnes je veľmi populárna všetko dokumentovať. Ak ideme na prechádzku, vyfotíme sa a budeme fotku zdieľať na sociálne siete. Žijeme skrátka v dobe internetu a v dobe sociálnych sietí, s ktorými sa skrátka musí držať krok. V dnešnom svete je už snáď povinnosťou dávať svetu vedieť, kde sa aktuálne nachádzame, čo aktuálne prežívame, bez čoho sa daný deň nezaobídeme. Napodiv nám to robí dobre – také to zdieľanie radosťou, ale tiež aj starostí s ostatnými.
Veľmi populárne sa stali takzvané selfie fotky, ktoré dnes už robí takmer každý – či už je to mladšia alebo staršej generácie. Avšak je nutné pripomenúť aj to, že najlepšie selfie a hlavne tie najobľúbenejšie a najviac „lajkovanie“ selfie sú tie, ktoré sa tvoria selfie tyčí a sú s niečím extrémne zaujímavým. Napríklad s takým krokodílom. Ak si aktuálne myslíte, že selfie s krokodílom nie je možné, potom sa pletiete. Asi ste totiž ešte neboli v Austrálii, kde takúto fotku je možné zaobstarať.
Jedná sa o austrálsky turistický hit!
Nevšedných turistických atrakcií je v Austrálii samozrejme veľa. Najčastejšie sa sem jazdia za klokany, ale v poslednej dobe sa sem jazdí hlavne za turistickou atrakciou, ktorú nájdete v austrálskom Darwine. Jedná sa o zážitok plný adrenalínu a vzrušenia, pretože sa tu môžete odfotiť s gigantickým krokodílom morským. Síce vás s ním oddeľuje priehľadná klietka, ale predsa len nie je bežné vyfotiť sa s takým obrím plaziem. Hlavne tento výjav je pomerne desivý, hlavne, keď sa mu znelíbíte.
Za tento zážitok sa síce platí, ale je to na celý život
Na tejto turistickej atrakcii sa začína vážne veľa zarábať. Ľudia sú ochotní zaplatiť skoro tritisíc korún, ale tvrdia, že by pokojne zaplatili aj viac, pretože toto sa len tak niekde nezažije, čo je fakt. Odfotiť sa s plaziem, ktorý vás pokojne môže zožrať, ak by sa z priehľadnej klietky dostal, je vážne zážitok nevídaný a rozhodne na celý život.
Tejto atrakciu sa hovorí takzvane „klietka smrti“. Stretnutie s týmto plaziem trvá úžasných 30 minút – najskôr budete s krokodílom nad hladinou, ale postupne s ním začnete klesať pod vodu. Počas toho sa samozrejme krokodíl kŕmi, aby sa pohyboval.