Cesnak = prírodné antibiotikum. Ako prospieva zdraviu?

Vo svojej záhrade môžete pestovať hotové poklady. Málokto vie, čo sa skrýva v zelenine, ktorú si pestujete doma. Niektoré druhy zeleniny sú obzvlášť prospešné pri chudnutí. Ide napríklad o mrkvu alebo cesnak, ktoré nielenže prospievajú nášmu zdraviu, ale sú aj pomocníkmi pri chudnutí, vďaka ktorým chudnutie ide samo.

Je však dôležité poznamenať, že najmä cesnak je zázrak medzi potravinami, ktorý nestojí takmer nič. Cesnak je v prírode a medzi poľnohospodármi známy ako prírodné antibiotikum, ktoré bojuje nielen proti rôznym vírusom, ale aj proti baktériám. Všetci sme fixovaní na cesnak, hlavne preto, že nám pomáha proti prechladnutiu. Vždy, keď máme nádchu, horúčku alebo kašeľ, vieme, že nám pomôže cesnak, a buď ho zahryzneme surový, alebo si dáme cesnakovú polievku, ktorá je naozaj zázrak medzi zázrakmi. Na čo je však cesnak ešte dobrý?

Najlepší priateľ imunity

Hovorí sa, že najlepšie pre našu imunitu sú rôzne druhy ovocia. Obzvlášť obľúbené sú tie, ktoré majú vysoký podiel vitamínu C. Ale nielen ovocie je skvelé pre imunitu. Možno o niečo lepší je cesnak, ktorý pomáha nielen proti infekciám, ale účinne bojuje aj proti plesniam. Okrem iného ničí stafylokoky a baktérie E. coli alebo salmonely. Ak máte problémy napríklad s rôznymi druhmi kožných infekcií, zaraďte do svojho jedálnička aj tento jedinečný cesnak, pretože vám pomôže aj s týmto problémom. Cesnak tiež riedi krv. Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a odstraňuje kŕčové žily, ktoré nám zvyčajne spôsobujú šialenú bolesť nôh.

Pre krásu

Cesnak nielenže chráni naše zdravie, dokonca aj pred vysokým krvným tlakom alebo srdcovými chorobami, ale je aj pomocníkom, vďaka ktorému nám prestávajú vypadávať vlasy. Cesnak totiž vlasy veľmi posilňuje. Okrem iného tiež dokonale prispieva k pevnosti nechtov, takže sa vďaka nemu môžete rozlúčiť s lámavými nechtami!

Môže sa Vám ešte páčiť...