Exotika pre zdravie – ananás lieči aj upokojuje!

Žiť zdravým životným štýlom neznamená nejako si odopierať to, čo máme radi, len to zvyčajne musíme robiť v trochu zdravšej forme, než na akú sme zvyknutí. Do jedál pridávame potraviny, ktoré prospievajú nášmu zdraviu. Snažíme sa jesť potraviny, ktoré do nášho tela prinášajú presne to, čo potrebujeme a čo naše telo potrebuje. Ak chceme schudnúť, neexistuje lepší spôsob ako sa správne stravovať. Správne stravovanie je to najlepšie, čo pre seba môžeme urobiť, takže ak túžite mať štíhlu líniu, navždy sa vyhýbajte konzumácii sladkostí a iných nezdravých vecí, ktoré vám naozaj spôsobia len choroby. Namiesto toho siahnite po lepších potravinách.

Jednou z takýchto skvelých potravín je určite exotický ananás, ktorý nám okrem toho, že pomáha spaľovať nadbytočné kilá, aj veľmi prospieva nášmu zdraviu. Ananás je vynikajúci najmä v sladkých zdravých jedlách, ale určite si ho môžete vychutnať aj nakrájaný na raňajky. Ananás pomáha nielen vášmu zdraviu, ale je prospešný aj pre krásu a dokonca upokojuje. Poďme sa venovať dôvodom, prečo by sme ho mali jesť.

1. Pre lepšie trávenie

Ananás nie je práve dvakrát známy tým, že by napomáhal tráveniu. V skutočnosti obsahuje množstvo enzýmov, vďaka ktorým je pre nás úplne bezpečný a zlepšuje naše trávenie. Ak do mäsa pridáte ananásovú šťavu, mäso bude oveľa lepšie stráviteľné, a teda aj zdravšie. Nielenže sa vďaka nemu väčšina potravín dobre trávi, ale okrem iného sa vďaka nemu výborne trávia aj šialene stráviteľné bielkoviny.

2. Pre zdravú a čistú pleť

Ananás je tiež skvelý pre krásu, najmä pre našu pleť. Väčšinou majú ženy problém s nepríjemnými pupienkami na tvári, ktorých sa ťažko zbavujú bez najrôznejších drahých krémov. Pri takýchto kožných problémoch však stačí zázračná ananásová šťava, ktorá pomáha pri čistení pleti. Pravidelné vmasírovanie tejto šťavy do pokožky ju zbaví všetkých problémov a nečistôt.

3. Pre dlhú životnosť

Konzumácia ananásu má okrem iného priaznivé účinky na naše zdravie vo všeobecnosti. Zaháňa stres a zmierňuje depresiu. Vďaka tomu sa nám potom aj lepšie žije.

Môže sa Vám ešte páčiť...