Sladkosti = večný problém pri zdravom životnom štýle. Ako ich nahradiť?

Poznáte to, po náročnom dni v práci ste radi, že si denne zacvičíte vašu pravidelnú jogu či inú športovú aktivitu, vďaka ktorej sa udržujete fit. Dbáte si na svoj zdravý životný štýl, dodržiavate pravidelnú stravu, a dokonca ste v posledných dňoch začali stíhať aj obe desiaty dňa. Preto si zaslúžene na pár minút ľahnete do svojho obľúbeného gauča a zapnete si seriál, ktorý ste dlho nevideli. A potom to príde – taký ten pocit na jazyku, ktorý by rád niečo ochutnal. Nejedná sa ale o nič zdravého, ale o akési sladké pokušenie vo forme sušienok, lízanky, oblátkov či čokolády. Snažíte sa pretrvať, avšak tá chuť na sladké je čím ďalej tým viac silnejšia. Mnoho ľudí v takejto situácii podľahne a uždibne si kúsok napríklad čokolády. Lenže potom ju zje zrazu celú, pretože tá slasť je skrátka skvelá. Keď sa taká chuť dostaví, nepodliehajte jej. Radšej siahnite po niečom, čo vám buď až tak neuškodí, alebo čo je vám aj prospešné. Siahnite napríklad po mrkvičke alebo (keď naozaj chcete niečo v čokoláde) tak po müsli tyčinke.

1) Namiesto čokolády müsli tyčinka

Síce sa táto sladkosť nepovažuje za úplne zdravú, ale označuje sa za oveľa menšie zlo ako napríklad samotná čokoláda. Keďže v sebe nesie aspoň nejaké percentá zdravých surovín (ako sú napríklad ovsené vločky, oriešky alebo nejaké sušené ovocie), dodá zdravú energiu – nie tú, ktorú nájdete v typických sladkostiach.

2) Pre gumové cukrovinky radšej do lekárne

Ak máte zamierené do supermarketu pre nejaké tie gumové maškrty, zájdite radšej o lekárne. Tam totiž nájdete aj medvedíky či dážďovky. Avšak v takej podobe, keď ich zloženie neobsahuje skoro žiadny cukor. Vy to ale skoro nespoznáte, tak prečo neskúsiť túto zdravú alternatívu?

3) Namiesto zemiačikov radšej zelenina

Ak ste verným konzumentom zemiačikov, ktoré si s chuťou dáte k televízii, skúste ich tiež nahradiť, a to rovno zeleninou. Síce sa vám bude zdať, že kúsky zeleniny nemôžu nahradiť takú dobrotu, avšak mýlite sa. Nakrájajte si rôzne druhy zeleniny a pri ich jedení vás chuť na zemiačiky úplne minie.

Môže sa Vám ešte páčiť...