Ako správne vybrať posteľ

Každý deň sa človek teší na jediné – až zase zaľahne do postele. Lenže aby sa mu dostalo toho pravého odpočinku, musí líhať do tej správnej postele, ktorá mu bude pohodlná a ktorá zároveň bude do spálne perfektne zapadať. V súčasnej dobe je ponuka posteľou skutočne veľmi atraktívne a naozaj veľká, čo má za následok jediné – človek si nie je istý tým, aká posteľ je pre neho tá pravá. Poďme si preto povedať, ako správnu posteľ vybrať, aby sme kúpa za pár dní neľutovali. Predsa len to nie je krátkodobá a lacná záležitosť.

Hlavne, nech vyhovujú rozmery postele

Kľúčové je predovšetkým to, aby vyhovovali rozmery postele. Než teda objednáte alebo kúpite posteľ, informujte sa o jej rozmeroch a zistite si, ako veľkú posteľ sami potrebujete. Všeobecne nájdete postele veľké od 80 × 200 metrov do 180 × 200 metrov. Menšie jednolôžkové sa volí väčšinou do detských izieb alebo do izieb pre hostí, väčšie sa zase volia skôr do spální.

Posteľ musí mať správnu výšku

Pri výbere postele sa zaujímajte aj o správnu výšku tohto kusu nábytku. Výška postele je pravdepodobne najdôležitejším parametrom. Podieľa sa na tom, či sa vám bude ráno vstávať dobre alebo naopak.

Najčastejšou výškou postele býva päťdesiat centimetrov na bočniciach. Vyberať by ste však mali podľa veku človeka. Pokojne to môže byť aj o pätnásť centimetrov vyššie. Určite aj u vás platí pravidlo, že radšej vstávate z vyššej postele ako z nižšej. Všeobecne však platí, že posteľ by nemala byť nižšia ako tridsať centimetrov.

Ako je na tom konštrukcia postele?

Aby ste nemuseli kupovať posteľ za pár dní znova, je dôležité informovať sa o tom, z akého materiálu je posteľ vyrobená čiže akú konštrukciu posteľ má. Aby ste sa nemuseli báť toho, že sa vám posteľ rozpadne, odporúčame staviť na robustný, pevnej konštrukcie, ktoré sú stabilné.

Môže sa Vám ešte páčiť...