Zhoďte prebytočné kilá

Problém s prebytočnými kilami trápi nejednu ženu a dievča. Pokiaľ sa v poslednej dobe necítite dobre, pripadáte si ťažko a trochu nafúklo, je na čase s tým práve teraz niečo urobiť. Neotáľajte a nečakajte na „vhodný okamih“, pretože ten nemusí prísť nikdy. Začnite hneď a prečítajte si pár užitočných rád, ktoré vás určite motivujú. Chudnutie a zdravý životný štýl nie je žiadna veda. Všetko by sa dalo vystihnúť jedným slovíčkom: pravidelnosť. Pravidelne jedzte a pravidelne cvičte. Rovnako ako malé deti, aj dospelí potrebujú režim a rytmus.

Prvú radu určite všetci poznáte, milé dámy, avšak realizácia býva najnáročnejšia: nepchať sa. Prestaňte jesť všetko, na čo prídete. Nahraďte sladkosti, tučné jedlá, prebytočné cukry ovocím a zeleninou. Nielen, že to vaše telo ocenia, ale zároveň sa budete cítiť lepšie. Veľmi dôležité je jesť pravidelne. Preto si predpíšte pevný režim a ten striktne dodržujte. Rozhodne to neznamená hladovať. Jedzte zdravo, všetko s mierou a minimálne päťkrát denne.

Ďalšou radou je začať pravidelne cvičiť. Aby ste splnili svoje predsavzatia, stanovte si tréningový plán, ktorý sa snažte dodržiavať. Pokúste si stanoviť iba to, čo naozaj je vo vašich silách splniť a pustite sa do toho. Pokiaľ potrebujete odbúrať prebytočné kilá, zamerajte sa na cardio workout. Pokiaľ vám ide o spevnenie postavy, využite posilňovací workout. Inšpirujte sa odborníkmi. Ak chcete zostať v pokoji vášho domova, nájdite si na internete videá, kde cvičia skutoční profesionáli a snažte sa s nimi držať krok. Buďte na seba prísna. Výsledky sa dostavia, nebojte sa.

Zdravý životný štýl – zdravá strava

Ak máte túžbu zredukovať svoju váhu, myslite na to, že sa jedná o komplexný proces. Nestačí iba cvičenie – strava je základným kľúčom k úspechu či neúspechu. Verte alebo nie, záleží na nej zo 70%. Ponúka sa jednoduchá formulácia: Ak chcete zabojovať s prebytočnými kilami, zamerajte sa na správnu a pestrú stravu.

Zrejme nie je potrebné písať, že sladkosti k chudnutiu nijako neprispejú a k úspechu nepomôžu. Ďalšou známou pravdou je, že tučné mäso ani sladké nápoje nie sú optimálnym riešením. Chlieb a pečivo všeobecne tiež nepatria medzi najideálnejšie potraviny. Mohli by sme takto pokračovať ďalej a ďalej a nežiaduce potraviny by sme nevyčerpali. Nezabudnite, že nič sa nemá preháňať, takže sa nebojte, že by boli všetky vaše usilovnosti a snaha zmarená potom, čo si dáte krajec chleba či kúsok čokolády.

Na strane žiaducich potravín stojí zelenina, chudé mäso, kvalitné šunky, ryby, sója a podobné potraviny bohaté na živiny a bielkoviny. Jedzte jogurty, tvarohy, cottage. Myslite na to, že nie je dobré jesť stále to isté. Strava by mala byť pestrá a bohatá.

Dôležité je správne načasovanie. Najviac jedla by telo malo prijať dopoludnia. (55 % celkového denného príjmu). Nepodceňte raňajky ani prvú desiatu. Dávajte si pozor, aby váš žalúdok nevyhladoval.

Nakupujte potraviny, ktoré majú nízky glykemický index. To znamená, že nebudete mať hlad hneď po tom, čo ste sa najedli. Jedlá s rýchlymi sacharidmi zvýšia hladinu krvného cukru a vy čoskoro dostanete hlad. Samotné pečivo hlad nezaženie. Pokiaľ ho doplníte tvaroh či šunkou, tieto potraviny znížia glykemický index a pocit hladu sa dostaví neskôr.

Môže sa Vám ešte páčiť...