Typy dámskych spoločenských topánok. Máte z každého druhu pár?

Dámy veľmi dobre vedia, čo sa práve nosí. Sú známe tým, že dokážu v obchodoch s oblečením stráviť aj niekoľko dlhých hodín. A v obchodoch s obuvou dokážu stráviť ďaleko dlhšiu dobu. Čo sa týka obuvi, každá žena by mala vo svojom botníku mať minimálne jeden pár z každého druhu spoločenskej obuvi. Spoločenská obuv je skvelá, vynosíte ju a je nadčasová. Hodiť sa bude k maturitnej skúške, tiež na narodeninové oslavy, plesy, na svadby alebo na výročie. Len sa ponúka otázka, koľko druhov spoločenskej obuvi vlastne máme?

lodičky

Existujú samozrejme elegantné lodičky, ktoré ženy nosia s veľkou obľubou, aj keď v nich trpí. Dnes sú moderné najmä lodičky s ostrou špičkou, pred rokmi boli in zase také lodičky, ktoré mali špičku zaguľatenou. S príchodom retra a osemdesiatych rokov do módy majú mnohé lodičky výkroj do V, čo je v poriadku. Je to in. Čo však nie je in sú lodičky na nízkom podpätku, ktoré majú tendenciu opticky skracovať ženské nohy.

mokasíny

Ďalším druhom dámskej obuvi, ktorý sa po rokoch opäť dostal do módy a pravdepodobne z módy už neodíde, sú mokasíny. Tie sú naozaj pohodlné, sú alternatívou lodičiek, ak nemáte radi vysoké podpätky. Keďže sú mokasíny úplne bez podpätku, budú vám veľmi pohodlné, no ide o spoločenskú obuv.

sandálky

Medzi ďalšie hity súčasnosti patrí rozhodne dámske sandálky, ktoré sa dnes predávajú najmä na vyššom guľatom podpätku. Spoločenskú obuvou nemyslíme sandálky bez podpätku, len tie s podpätkom, ktoré sú dnes k dostaniu v nejednom obchode. Pri nákupe týchto sandálok odporúčame investovať do farebných variantov, skvele rozžiaria aj všedne vyzerajúce outfit.

balerínky

Pokiaľ nepatríte k ženám, ktoré by nosili podpätky, miesto mokasín možno nosiť ešte baleríny. Opäť odporúčame voliť také, ktoré sú do špičky, okrúhle balerínky už nie sú v móde. Z nej odišli pred niekoľkými rokmi, aj keď to mnoho žien stále nepostrehol.

Môže sa Vám ešte páčiť...