Dve najčastejšie chyby pri cvičení

Je bezpochyby jasné, že to ako vyzeráme, svedčí o našom spôsobe života. Pokiaľ chceme vyzerať atraktívne, musíme so sebou niečo robiť. Posilňovať, cvičiť kardio, behať. Cvičenie je mocná vec. Dokáže vám zaistiť krásnu postavu a hlavne zdravie. Ale čo keď ho nerobíme správne?

Pokiaľ cvičíte pravidelne so správnou technikou, je to samozrejme dobre, ale ak cvičíte zle, je to snáď ešte horšie ako keby ste nerobili nič. Následne si povieme dve najčastejšie chyby, ktorých sa pri cvičení dopúšťate.

Stanovenie nereálnych cieľov

Naozaj veľkou chybou je, keď si stanovíte príliš náročný cieľ, aj napriek tomu, že ste ešte len začiatočník. Je jasné, že neviete, koľko zvládnete a preto je dôležité, keď si radšej naplánujete jednoduchší tréning a postupne pridávate. Nie je totiž nič horšie ako cvičiť náročný tréning av polovici prestať makať na sto percent a celé cvičenie tým úplne znehodnotiť. Ďalej tiež môžete pri veľkej námahe cvičiť technicky zle a tým si veľmi ublížiť. Tu jednoducho platí jednoduché pravidlo, že menej je niekedy viac.

Často si tiež ľudia stanovia cieľ, ako chcú za určitú dobu vyzerať a potom sú veľmi sklamaní, že to tak nie je. U tohto platí rovnaké pravidlo ako pri predchádzajúcom probléme, a síce neočakávať od seba nič veľké. Chce to čas, nebojte sa, pokiaľ budete pravidelne správne cvičiť, dočkáte sa.

Bez zahriatia a pretiahnutia to nejde!

Druhou veľmi závažnou chybou je, keď cvičíte bez zahriatia a natiahnutia. Vaše svaly, musia byť na záťaž pripravené, pretože by veľmi jednoducho mohlo dôjsť k ich natiahnutiu alebo k inému poraneniu. Preto úplne neoddeliteľne patrí ku každému cvičeniu na začiatok aspoň päťminútové zahriatie, kedy si pretiahnete prinajmenšom základné svaly a na konci tréningu potom urobíte dôkladnejší strečing. Stojí to za to, verte mi. Budete pružnejší a svaly nebudú tak bolieť.

Môže sa Vám ešte páčiť...