Proč se naučit anglicky? Důvodů je několik

Vedieť česky, to je síce krásne, ale vedieť anglicky – to je ešte lepšie. Dôvodom toho je fakt, že angličtina patrí medzi svetové jazyky a dohovoríte sa s ňou prakticky v každom kúte sveta. Ak patríte medzi vášnivých cestovateľov, určite je angličtina tým, čo pop českom jazyk ovládate. Viete totiž, aké dôležité je vedieť zavolať si taxík, objednať si jedlo v reštaurácii alebo si nájsť vhodné miesto na prespanie.

Aj keď by sa dalo povedať, že cestovanie je jediný dôvod, prečo sa naučiť anglicky, nie je tomu tak. Dôvodov je celá rada. A začína tým, že si budete môcť preložiť filmy alebo obľúbené pesničky, ktoré sú naspievané / natočené v tomto svetovom jazyku.

Benefit vo vašom CV

Angličtina je čím ďalej viac potrebná tiež v zamestnaní. Bohužiaľ len hŕstka ľudí na trhu práce ovláda tento svetový jazyk, čo je pre zamestnávateľa kľúčové zistenia. Už dlhú dobu platí, že sa na trhu práce chýbajú až niekoľko tisíc zamestnancov, ktorí by ovládali tento svetový jazyk.

Pokiaľ ho ovládate, ukrýva váš životopis významný benefit, ktorý bude jedným z dôvodov, prečo vás zamestnávatelia vezmú do svojich radov. V nejednej spoločnosti sa totiž musí komunikovať s klientmi anglicky alebo sa musí dojednávať schôdzky či telefonovať s cudzincami.

Angličtina nie je tak zložitá

Možno si hovoríte, že ste na učenie angličtiny príliš starí alebo že to skrátka pre vás nie je, pretože je to jazyk veľmi zložitý. Lenže tak zložitý nie je. Nemusíte ho nutne ovládať písaným slovom, stačí vám komunikovať v angličtine tak, aby to dávalo hlavu a pätu. A k tomu vám postačí dostatočná slovná zásoba a poznania, ako sa jednotlivé časy od seba odlišujú či ako sa vety v minulom alebo budúcom čase vlastne skladajú.

Otvorený internet

Ak sa začnete učiť po anglicky, internet vám takzvane „otvorí svoje brány“. Vo svete internetu sa totiž nachádza miliardy webových stránok, ktoré sú bohužiaľ v angličtine. Ale ako človek, ktorý tento cudzí jazyk ovláda, si ich môžete prečítať.

Môže sa Vám ešte páčiť...