Doba Koronavirové premieňa svet bývania. Čo môžeme očakávať v blízkej dobe?

Rovnako, ako sa nový typ koronavírusy prejavil na módnych trendoch, prejavuje sa aj vo svete bývania. Človek by nepovedal, aká odvetvie môže pandémie kolujúce svetom zasiahnuť. Upustí však od teplákových súprav, ktoré sa vďaka ochorenie dostali opäť po rokoch do popredia. Upustí tiež od cyklistiky, ktorá sa teší zvýšenému záujmu. A vnikne na malý okamih do sveta bývania ad o trendov, ktoré možno v blízkej dobe očakávať.

Viac chôdze a splnenie denného limitu počtu krokov

Ak patríte k ľuďom, ktorí si kontrolujú svoj každodenný limit krokov, potom vás poteší, že v budúcnosti budeme viac chodiť. Teda presne týmto smerom by sa mali uberať trendy vo svete bývania. Práve koronavírus bol tým posledným impulzom k tomu, že pohyb do našich životov patrí a že ho máme nedostatok. S príchodom trendov vo svete architektúry a bývania všeobecne by sme sa tak mali dočkať zdravšieho životného štýlu.

Ako konkrétne budú vyzerať architektonické skvosty nútiace nás viac chodiť, to je zatiaľ len otázkou.

Keď byty, tak s terasami

Keďže sme kvôli koronavírusy museli byť prakticky neustále doma, aj to ovplyvnilo budúce trendy. Konkrétne sa ochorenie dotklo stavby bytových jednotiek. Rad architektov počíta s tým, že do budúcnosti sa nebudú stavať byty také, aké ich poznáme dnes. Stop králičím klietkam. Stavať sa budú predovšetkým také, ktoré budú dominovať nádhernú terasou, na ktoré budeme počas voľných večerov sadať s tými, ktorí sú nám najbližšie.

Práve ľudia majúci vo svojom byte terasu mohli domu karanténne stráviť na čerstvom vzduchu, aj keď nemohli prejsť cez prah domu.

Bezkontaktné technológie do popredia

Pri vymýšľaní rôznych inovácií sa budú vývojári zaoberať hlavne bezkontaktnými technológiami, ktoré by mali v budúcnosti pribudnúť do každej modernej domácnosti. V okamihu, keď sa zistilo, že sa vírus prenáša dotykom, tak bolo jasné, čím sa svet bývania bude uberať. Očakávať tak môžeme ďalšie inovácie, ktoré pribudnú na bezdotykové kohútika alebo dávkovači na mydlo.

Môže sa Vám ešte páčiť...