Fialky a ako sa o ne správne starať

V domácnosti väčšinou ženy dbajú na to, aby to u nich bolo krásne. Veľakrát sa dbá hlavne na detaily, ktoré robia ten pozitívny dojem. Samozrejme všetko musí byť zladené do farieb, každá polička musí byť úplne bez prachu. Lenže mnohokrát máme dilemu také, že nevieme, čo postaviť na okenné parapety. Iste, okenné parapety sú určené hlavne pre kvety, ale niekedy je ťažké vybrať to, aký druh kvetiny sa na okenný parapet hodí.

Väčšinou sa volí vždyzelené kvety, ktoré sa nám vždy hodí do akejkoľvek miestnosti akejkoľvek farby. Preto ak patríte k tým, ktorí vo svojej domácnosti potrebujú neustále nejakú zmenu, potom by ste rozhodne mali siahnuť po vždyzelených rastlinách, pretože tie sa vám naozaj hodia k akejkoľvek farbe.

Ak však chcete zostať u danej farebné kombinácie, potom sa nebojte ju zladiť napríklad s farbami fialiek.

Nenáročná, napriek tomu tak krásna!

Fialky sú obľúbené hlavne preto, že sú nenáročné. Ovšem mnoho žien si ich vyberá aj z toho dôvodu, že nejaký druh fialky sa vždy hodí do danej miestnosti, v ktorej kvetina má byť. Fialky nájdeme dnes v mnohých rôznych farbách – v ružovej či vo fialovej, ktoré sú najčastejšie, ďalej sú unikátne biele fialky alebo napríklad modrej fialky. Ovšem nájdeme je aj žíhané, kedy sú zmiešané vymenované farbičky – tie sú napodiv najžiadanejšie (asi preto, že je to také zaujímavé).

Avšak fialky sú nenáročné. Okenné parapet je pre nich ten najlepší – je to miesto, kde je stále dostatok svetla, ale nie je tam nikdy priame svetlo vďaka žalúziám. Navyše sú v izbovej teplote, čo im taky vyhovuje.

Ako ich správne zalievať?

Fialky sa nikdy nezalievajú z vrchu, pretože voda by mohla vďaka spolupráca so svetlom zničiť kvety a listy. Listy začnú zahnívať (rovnaké je to aj pri prelievanie), kvety schnúť. Preto ku každej fialce patrí aj taký tá mištička, do ktorej sa vždy leje voda a kytička sa z nej napije tak, ako potrebuje.

Môže sa Vám ešte páčiť...