Aj alergici môžu mať domáceho maznáčika. Aký je pre nich ideálny?
Zaobstarať si domáceho maznáčika, to je prianie nejedného človeka. Lenže mnohí si hovoria, že kvôli ich alergiám na psie alebo mačacie chlpy zostanú v domácnosti sami bez zvieracieho spoločníka. Lenže pravda je, že existujú aj iní domáci miláčikovia, ktorí nie sú spúšťačom žiadnej zo známych alebo neznámych alergií. Poďme si ich vymenovať. Potom už stačí len vybrať si toho, ktorý je vášmu srdcu najbližšie.
Korytnačky pre malých aj veľkých alergikov
Kto vám nespustí žiadne kýchanie ani slzenie očí, je korytnačka. Nadšení z nej budú ako menší, tak starší alergici, ale aj tí, ktorí žiadnymi alergiami netrpia. V súčasnej dobe sa do domácností kupuje pomerne často, veď sa jedná o nenáročného tvora, ktorý vyžaduje iba dostatok priestoru. Preto mu postavte z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby kvalitné terárium a budete mať po starostiach.
Teda, nezabúdajte na pravidelné kŕmenie korytnačiek a na občasné umytie jej obydlia, ale tým prakticky všetka starostlivosť o maznáčika končí.
Plazy všeobecne sú tiež možnosť
Medzi domácich miláčikov, s ktorými si sadnú aj alergici, patria aj plazy všeobecne. Či už hovoríme o jašteroch alebo hadoch, opäť stačí zaobstarať iba dostatočne veľké terárium a môžete si jedného takého maznáčika vziať domov, aj keď možno vašim susedom naháňa trochu hrôzu.
Plazy majú tú výhodu, že príliš nezapáchajú, dokonca ich nemusíte kŕmiť denne. Napríklad takí hady sa v dospelosti kŕmia len raz za štrnásť dní.
Ježko nielen ako nočná návšteva na záhrade
Aj keď sú ježkovia väčšinou iba takou návštevou na záhrade, niektorí ho môžu chovať aj ako svojho domáceho maznáčika. Sú to pomerne malé stvorenia, ktoré nekúpite v bežných zverimexoch. Musíte si pre nich k registrovaným chovateľom. Rozhodne ich nechytajte na záhrade a nesnažte sa takého ježka skrotiť.
Pokiaľ sa rozhodnete bodlinatého parťáka chovať v pohodlí domova, hlavne nepodceňujte jeho stravu. Tá by mala byť predovšetkým kvalitná a im určená, rozhodne neexperimentujte.