Nakupujte bez výčitiek. Zamierte do vintage slovenských obchodov

V posledných mesiacoch sa k móde pristupuje krapet inak. Dbá sa predovšetkým na našu planétu, ktorá je kvôli nám znečisťovaná. Životné prostredie okolo nás už nie je také, aké bolo kedysi, čo mnoho ľudí chce zmeniť. Mení preto svoje ekologické návyky a snaží sa šetriť planétu, čo to len ide. Keďže dochádza k veľkému znečisťovaniu aj počas výroby oblečenia, ľudia sa naučili kupovať oblečenie v obchodoch s udržateľnou módou. Udržateľná móda je naozaj skvelá, je kvalitná a nezaťažuje tak veľmi životné prostredie. A u nás sa nájde rovno niekoľko obchodov, kde je možné nakupovať bez výčitiek k životnému prostrediu.

Pokiaľ aj vy chcete nakupovať bez najmenších výčitiek, prezraďme si práve niekoľko obchodov, kde takto možno nakupovať.

Slow Bazár

Nemusíte si kupovať udržateľné kúsky za plnú cenu. Životnému prostrediu pomôžete aj tak, že budete nakupovať z druhej ruky. Napríklad ak zamierite do Slow Bazáru, nájdete úplne luxusné kúsky za minimálne ceny. Nemusíte sa obávať toho, že by ste narazili na nemoderné retro modely, nájdete naopak značkové kúsky v skvelom stave, za ktoré namiesto tisícov miniete stovky.

V tomto obľúbenom sekáči často narazíte napríklad na kabelku Chanel alebo na listové kabelky Hermés, ale samozrejme aj na iné kúsky svetových značiek.

Cosmic Kids

Milujete vintage kúsky, ktoré sú hitom predovšetkým mladších generácií? Potom vás oslní obchod zvaný Cosmic Kids, ktorý v sebe ukrýva práve módu zameriavajúcu sa na mladšie dievčatá. Nové tunajšie kolekcie sú štýlové, ale aj dobre nafotené, teda očarí hneď na prvý pohľad. V ponuke bežne nájdete kvalitné kašmírové svetre, ktoré vydržia dlhé roky, tiež dobre strihané nohavice alebo saká, ktoré sú hitom tohto roku. A čo sa týka cien – rozhodne na týchto kúskoch nevykrvácate.

Lula Vintage

Pokiaľ ste fanúšikom typických amerických obchodov, potom si v obchode značky Lula Vintage prídete na svoje. Tento butik, kde budete môcť nakupovať bez výčitiek v súvislosti so životným prostredím, je skutočne štýlový. Jednotlivé kúsky tu nájdete za zlomok ceny, navyše je nakupovanie tu zážitok sám o sebe.

Môže sa Vám ešte páčiť...