Ako vybrať správny parfém?

Pekne voňať – aj to sa podieľa na dobrom prvom dojme. Ak sa stretnete s človekom, ktorý nie práve pekne vonia, pravdepodobne si celú dobu pri stretnutí budete v hlave pohrávať s myšlienkou, že by sa daný človek mohol navoňať, že by si mohol zaobstarať nejaký parfém. Lenže si treba uvedomiť, že daný človek možno nevie, ako si správny parfém vybrať. Možno si nikdy parfémy nevyberal a teraz si tiež nie je istý tým, ktorý parfém je ten pravý. Preto neodsudzujeme ľudí za nie práve sympatický pach, radšej im poskytneme rady, ako na výber správneho parfumu.

Keď prídete do parfumérie, dýchne na vás množstvo rôznych parfémov a vy si nemôžete vybrať, aký je pre vás ideálny a aký je vhodný. Často potom pod ťarchou predavačky kúpite parfum, ktorý je úplne odlišný s tým, čo vám vonia. Preto prinášame niekoľko rád, vďaka ktorým si domov prineste parfém, ktorý bude pre vás ten pravý.

Neroztierajte si parfém na zápästie

Pri výbere správneho parfumu je dôležité, aby ste si parfum neroztierali na zápästí. Väčšina ľudí si po streknutí parfumu na zápästí rozotrie kvapky parfumu, a tým dôjde k rozbitiu všetkých vôní a vôňa sa začne meniť. Aby ste predišli tomu, že prídete domov s vôňou, ktorá vám vlastne nevonia, neroztierajte si ju na zápästí.

Nekopírujte priateľku alebo kamarátku

Odporučila vám kamarátka nejakú vôňu? Nemusíte sa hneď rozbehnúť do najbližšej parfumérie a jednu takú si kúpiť. Treba mať na pamäti, že vám môže voňať niečo úplne iné, preto kamarátku nekopírujte. Navyše treba myslieť na to, že na každom človeku sa parfém rozkladá trochu inak, dôvodom sú odlišné pH zložky. Na vás teda môže vôňa voňať krapet inak ako na ostatných.

Vyberajte vždy s rozvahou

Pokiaľ vyberáte v parfumériách, mali by ste pri sebe mať vždy zrnká kávy. V takom množstve parfémov, ktoré okolo seba máte, potrebujete neutralizovať jednotlivé vône ak tomu kávové zrná sú určené.

Môže sa Vám ešte páčiť...