Ranch Nevada – westernová jazda na koňoch

Ranch Nevada je vyhľadávaným turistickým cieľom už od roku 1997. Ranch sa nachádza v okolí Buchlovic a obklopujú ho Chřiby – úchvatné pohoria plné stromov, potôčikov, ciest, zákutia a malebných údolí ideálnych nielen k výjazdoch na koňoch, ale aj k turistike.

Zažite „Leto pri koní“

V lete sa tu organizujú obľúbené detské tábory „Leto u koní“, ktoré sú zamerané na výcvik jazdy, rôzne zábavné hry s koňmi a starostlivosť o koňa zahŕňajúci kŕmenie a čistenie. Deťom je potom možné predviesť ukážky westernového jazdenia, drezúry, parkúrové skákanie a ďalšie zaujímavé akcie s koňmi. Cena týždenného pobytu je 4500 € a je vhodný pre deti od 6 rokov. „Putovný tábor“ je potom určený pre deti od 12 rokov, ktorí už zvládajú samostatnú jazdu na koňoch, ale aj starostlivosť o ne. Cena týždenného putovného pobytu je 5100 Sk. O jarných prázdninách sa tu koná pobyt „Kone na jar“ s programom podľa momentálneho počasia. Je tiež možné zaistiť vašim ratolestiam pobyty na Veľkú noc, Vianoce, víkendecha v dňoch voľna.

Ranč je prístupný verejnosti a je možné sa pozrieť do stajni. Za 250 Sk si môžete užiť hodinovú vychádzku do prírody, pokiaľ ale nie ste v jazde na koňa zbehlí, tak si môžete za 350 Sk zaplatiť výcvikovú hodinupro úplných začiatočníkov, kde vám skúsený inštruktor vysvětlívše potrebné. Pre skutočných dobrodruhov sa tu organizujú aj viacdenné jazdenie na koňoch s nocľahom. Jazdeckú výstroj si môžete priniesť vlastné, alebo vám bude za menší poplatok zapožičaná. Väčšie deti môžete za symbolickú cenu povoziť na koni a tie menšie na poníkoch, k videniu sú na ranči aj ďalšie zvieratá – ako napríklad lamy, ovce, kozy a prasiatka. Okrem vychádzok na koňoch si môžete za 1200 Kč objednať aj vychádzky v kočiari a užiť si tak krásnu prírodu v okolí ranča. Koče sú pre jedného až 16 pasažierov a môžete si ich objednať na akúkoľvek spoločenskú či prezentačnú akciu.

Môže sa Vám ešte páčiť...