Ženy a ich omyly pri zostavovaní jedálnička

Keď sa žena rozhodne chudnúť, vedľa zaradenie pohybu do svojho denného harmonogramu samozrejme upravuje aj stravovanie. Predsa len jedlo je osemdesiat percent úspechu, preto by sa na neho nemalo zabúdať. Chvályhodný je krok žien, ak sa rozhodnú osloviť odborníka. A naopak za uši by mali dostať tie, ktoré sa rozhodnú zostaviť si jedálniček samy. Často sa totiž dopúšťa chýb, ktoré im a ich postave skôr ubližujú, než prospievajú.

Trstinový cukor je povolený

Cukor všeobecne je zabijakom štíhlej línie. To je všeobecne známy fakt. Mnoho žien sa však domnieva, že reč je len o tom bielom čiže rafinovanom cukre. Preto sa neboja do jedál pridávať cukor trstinový, o ktorom sa hovorí, že je lepšou alternatívou. V skutočnosti hovoríme o mylné domnienke kolujúce spoločností. Trstinový cukor naozaj nie je lepšie variantom a je dobré sa mu vyhnúť ako rafinovanému kolegovi.

Ak hľadáte zdravú alebo skôr zdravšiu alternatívu sladidiel, oplatí sa staviť na med alebo stévii, ktorá je až tristokrát sladšia ako cukor, a to neobsahuje prakticky žiadne kalórie.

Sacharidy sú na škodu

Každé jedlo dňa by malo bezpochyby obsahovať bielkoviny. Ale je tiež pravdou, že nielen proteíny by mali byť ich súčasťou. Zakomponovať musíme aj sacharidy. Áno, preháňať sa to s nimi nemá, ale bez nich to tiež nejde. Ich nedostatok vedie k únave, zníženej aktivite, tiež k obmedzeniu pohybových aktivít.

Najmä ak športujete sú sacharidy tým, čo vaše telo doslova vyžaduje. Vo chvíli, keď sa vyradí z jedálnička, dôjde skôr k úbytku tekutín a nie tukov, ktorých sa potrebujete zbaviť predovšetkým.

Hlavne žiadne minerálky

Tekutiny sú kľúčom k úspechu. A neznamená to, že dopĺňať musíme len a len obyčajnú vodu, do ktorej si sem tam pridáme citrón alebo limetku. Povolené sú aj minerálne vody, ktoré môžeme konzumovať bez obmedzenia prakticky denne. Nezaťažujú obličky, ako sa mylne domnieva väčšina ľudí v spoločnosti.

Môže sa Vám ešte páčiť...