Prečo nejesť fast food?

Či už prechádzate ulicou po Prahe alebo v Brne, narazíte na každom rohu na nejaké rýchle občerstvenie, na takzvaný fast food. V súčasnej dobe sú fast foody veľmi obľúbené, aj keď je tu rovno niekoľko dôvodov, prečo sa tomuto stravovanie radšej vyhnúť oblúkom. Pre mnohých ľudí je fast food možnosť rýchlo a lacno sa najesť, na kvalitu kúpených potravín sa však už nehľadí. Na čo sa potom s prekvapením pozerá, sú pribúdajúce kilá, ktorá pomaly, ale iste idú vidieť aj na tele.

Samozrejme nejde len o kilá navyše, kvôli ktorým by sme nemali jesť fast food ako taký. Ide tu o oveľa viac, ide tu predovšetkým o naše zdravie. Keď teda pôjdete okolo rýchleho občerstvenia a zrazu budete mať chuť na hamburger s hranolčekmi, radšej svoju chuť potlačte, telo vám za to poďakuje a zdravie ako také ostatne taky.

Aby ste mali konkrétnejšie dôvody pre to neísť do rýchleho občerstvenia, vybrali sme vám niekoľko dôvodov, prečo radšej navštíviť úplne iný podnik.

Hrozí vznik cukrovky

Možno si to pri konzumácii hamburgerov neuvedomujete, ale s častou konzumáciou fast foodov hrozí aj vznik cukrovky. Nielen jedla, ale tiež zakúpené nápoje sú plné sacharidov, ktorých prijímame naozaj nespočetne veľa. Ak by došlo k prudkému vzostupu cukru, mohlo by vám to zmeniť normálne odpoveď na inzulín a cukrovka je tým pádom na svete.

Ohrozujete svoje srdce

Bez srdca by sme nemohli fungovať, a tak je logické, že sa práve o naše srdiečko musíme starať. Ak však budete konzumovať v hojnej miere rýchle občerstvenie, nemôžete čakať nič iné než to, že srdce skrátka prestane fungovať. Kilá navyše totiž výrazne ohrozujú naše srdiečko, preto je treba na to myslieť.

Zhorší sa vám dýchanie

Možno ste to už zaregistrovali, možno tiež nie. Pri častej konzumácii rýchleho občerstvenia mohlo dôjsť k zhoršeniu dýchania. Dýchacie problémy však nie sú nič príjemné, záchvaty dýchavičnosti sú životu nebezpečné. A za to ten fast food rozhodne nestojí.

Môže sa Vám ešte páčiť...