Miesta v Prahe, o ktorých vie len málokto. Navštívite ich?

Každý človek by mal za svoj život minimálne raz navštíviť mesto, ktoré je jeho hlavné. Naším hlavným mestom je krásna stovežatá Praha, kde sa odohrávalo mnoho vecí našich dejín. V prípade, že sem idete už po niekoľkokrát a nemáte záujem o návštevu pamiatok, ktoré sa za posledné mesiace aj tak nijako nezmenili, máme pre vás pár tipov na miesta, ktoré určite zatiaľ nepoznáte. Nepozná ich totiž takmer nikto, len málokto vie, že existujú. Vďaka tomu, že nie sú také známe, nie sú ani tak navštevované, teda sú to miesta s minimálnym množstvom ľudí.

Áno, aj v stále preľudnenej Prahe, kde v súčasnej dobe žije viac ako milión obyvateľov, môžete naraziť na miesta, kde nenájdete ani živáčika. Také miesta sú menej známe, napriek tomu stojí za to vyhľadať si ich a navštíviť ich.

Rozhľadňa Doubravka ako nové lákadlo Čierneho mosta

Na Čierny most sa jazdí spravidla za dvoma vecami, a síce za IKEOU a tiež za tunajším obchodným centrom, na ktorého streche sa pravidelne konajú zaujímavé koncerty mnohých hudobných hviezd. K týmto dvom lákadlám však nedávno pribudlo ďalšie lákadlo, o ktorom ale stále vie len málokto. Je to krásna rozhľadňa Doubravka, ktorú nájdete konkrétne v lesoparku Čihadla na Čiernom moste.

Celá táto krásna stavba je vyrobená z agátového dreva, skladá sa z troch nôh ak jej vrcholu s podestou vedie necelých sto schodov. Rozhľadňa nie je veľká, má sotva dvadsať metrov, napriek tomu je to krásna stavba, ktorú stojí za to vidieť na vlastné oči. Otvorené má celoročne, je tu len odporúčaná otváracia doba, ktorú nemusíte rešpektovať.

Vyhliadka Panny Márie z Exilu ako tajné miesto pokoja

Pokiaľ chcete čítať si na krásnom mieste s nádherným výhľadom, kam však nechodí skoro nikto, mali by ste zamieriť na vyhliadku Panny Márie z Exilu, ktorá sa nachádza pri Strahovskom kláštore. Táto vyhliadka je však naozaj schovaná, na prvýkrát ju pravdepodobne nenájdete. Avšak pokiaľ ju nájdete, ponúkne sa vám jeden z najkrajších pohľadov na matičku Prahu.

Môže sa Vám ešte páčiť...