Vychytávky do lietadla: ako si spríjemniť cestu lietadlom?

Nasadáte do lietadla a tešíte sa do cieľovej destinácie? Nemôžete sa dočkať! Len prežiť to lietadlo… Cesta lietadlom je pre mnohých cestovateľov nutným zlom, ak sa chcú vydať do vzdialenejších krajín. Aj cesta lietadlom ale môže byť príjemne stráveným časom. Čo v lietadle môžete robiť, aby cesta nebola stratou času?

Režim lietadlo ako výhoda?

Sme zvyknutí na multitasking. Počúvam podcast, prechádzam siete, odpisujem na správu. Čo si raz dopriať luxus pustiť si iba ten podcast? Stiahnuť si ho môžete ešte na letisku. Potom sa stačí zahľadieť z okienka a naozaj iba nerušene počúvať. Možno vás prekvapí, koľko si toho tentoraz zapamätáte!

Príprava v knižnici

Do lietadla si môžete pribaliť knihu, ktorú si už dlho chcete prečítať, ale stále nebol čas. Pre low cost cestovateľov s batôžkom a technických nadšencov je tu možnosť e-kníh, ktoré jednoducho uložíte do mobilu alebo čítačky. Ľahké riešenie, ktoré môžete využiť aj pri večerných letoch, kedy sa v kabíne zhasne.

Last minute plány

Kúpili ste si zájazd na poslednú chvíľu a veľa toho o cieľovej destinácii neviete? Stiahnite si do off-line režimu pár cestovateľských článkov či cestopisov. Počas letu môžete pátrať, ktoré miesta by ste chceli vidieť na vlastné oči, na čo si dať pozor a aké miestne jedlo musíte ochutnať. Ušetríte si tým čas. Namiesto plánovania môžete hneď prvý deň dovolenky vyraziť objavovať. Pred nástupom do lietadla si tiež stiahnite off-line mapu krajiny, do ktorej cestujete. V lietadle máte čas si ju prejsť. Je to praktické a šetríte dáta!

Odpočinok nie je strata času

Máte pocit, že v lietadle nemôžete poriadne nič robiť? Skvelé! Kedy inokedy si môžete dovoliť luxus, nerobiť nič? Dovoľte si len pozerať z okienka, driemať, premýšľať nad životom, písať si denník alebo jednoducho len spať. Dovolenka začína už v lietadle, pretože nemusíte nič a môžete na chvíľu vypnúť!

Môže sa Vám ešte páčiť...