Koľko míňa Česi pomocou kreditných kariet?

Dnešná doba je plná vecí, po ktorých túžime. Chceme si teda inými slovami kúpiť vždy všetko, čo vidíme a po čom túžime. Lenže mnohokrát sa jedná o nezmyselné míňanie, ktoré má následne za následok to, že naše konto sa ohýba pod nulovou čiastkou. Bohužiaľ mnohokrát naozaj nemôžeme odolať, ale následne ľutujeme, pretože si nikdy neuvedomíme, že naše konto nenesie nekonečne vysokú cifru. Utrácame však predovšetkým pomocou kreditných kariet, pretože na nich nevidíme zostatok. Preto sa odporúča, že ak chcete šetriť, tak jedine s hotovosťou v peňaženke a s podmienkou, že na financie na kreditnej karte nesiahnete. Vďaka tomu, že vidíte hotovosť, sa nemôžete rozšupnúť tak, ako by ste chceli, a tak sa teda radšej stiahnuť do ústrania. Avšak na tento spôsob míňanie neprišiel skoro nikto do dnešnej doby, a tak sa nie je čomu diviť, keď Česi míňa pomocou kreditných kariet nemiestne sumy, ktoré sa vyšplhali až k pol bilióna korún.

Minulý rok sa jednalo o pätinu viac bezhotovostných platieb ako v roku predchádzajúcom

Svoju kartu má v dnešnej dobe každý Čech. Jedná sa relatívne pohodlné platenie, ktoré nás mnohokrát nejako extra nemrzí. Je nám teda jedno, koľko minieme, pretože čiastku skrátka nevidíme. To, že Česi utrácajú čoraz viac pomocou kreditných kariet, potvrdil aj fakt, že v minulom roku sa uskutočnilo o pätinu viac bezhotovostných prevodov ako v roku predchádzajúcom. Celkovo sa minulo približne pol bilióna, konkrétne sa zastalo na čísle štyristo sedemdesiatsedem miliárd korún.

Priemerná realizovaná platba bola zhruba okolo sedemsto korún. Česi sa totiž rozbehli hlavne v platení svojich objednávok z online obchodov. Aplikáciou totiž za minulý rok značne pribudlo, a tak sa nie je čomu diviť, keď ich začali ľudia využívať. Pomocou nich si vyberajú svoj tovar a hneď si ho aj zaplatí. To tak umožňuje míňať bez rozmyslu a ihneď. Česi sa podľa najnovších prieskumov prestali obávať platieb do zahraničia, a tak aj tých značne pribudlo.

Môže sa Vám ešte páčiť...