Ako vyčistiť škvrny od potu a dezodorantu z oblečenia?

Dávate biele tričko do práčky a zisťujete, že máte na triku žltej škvrny od potu? Veľakrát si s takými škvrnami bežný prášok na pranie neporadí, musíte na to ísť inak. Nie, naozaj nie je potrebné si kupovať nové biele tričká, aj s týmito možno niečo robiť. Len musíte vedieť, čo na škvrny od potu naozaj funguje a čo na nich zaberá.

Nemusíte si dokonca kupovať ani predražené prípravky, ktoré na etikete sľubujú, že pomôžu odstrániť akúkoľvek škvrnu. Na škvrny od potu to však nejako nefunguje. To však zistíte až vo chvíli, keď vytiahnete bielizeň z práčky. Ak vám smieme poradiť, radšej to skúste s osvedčenými babským radami a tým, čo nájdete v kredenci.

Čistíme tričká práškom do pečiva

Vedeli ste, že na škvrny od potu pomáha prášok do pečiva? Len málokto ho používa na niečo iné ako do pečenia, ale naozaj si poradí aj so staršími zažltnutými škvrnami. Samozrejme čím skôr s čistením škvŕn začnete, tým rýchlejšie bude ich odstránenie. Avšak aj sa zapranějšími škvrnami od potu alebo prípadne od dezodorantu si prášok do pečiva poradia. Stačí len nasypať prášok do pečiva do vedra s teplou vodou, poriadne to premiešajte a vložte tričko na zhruba štyridsať minút odmočiť. Potom bežne vyperte v práčke, ako ste zvyknutí.

Čistíme tričko octom

Ocot je pomocník naozaj na všetko. Poradí si ako s nepekne vyzerajúcimi oknami, ale aj s vodným kameňom alebo napríklad so znečistenou práčkou. A tiež si poradí so škvrnami od potu, ktoré vám vzniknú napríklad na bielych šatách alebo na bielom tričku.

Stačí, aby ste do jedného litra teplej vody pridali zhruba tri polievkové lyžice octu, dobre to premiešajte a potom oblečenie vložte do pripraveného octového roztoku. Nechajte približne hodinu pôsobiť a potom oblečenie vyperte klasicky v práčke. Po skončení pracieho programu vytiahnete bielizeň, ktoré bude žiariť novotou.

Môže sa Vám ešte páčiť...