Nosíte plátené tenisky? Vieme, ako je vyčistiť

Slnečné teplé dni sú v súčasnej dobe na dennom poriadku. Na takto krásne dni sme sa tešili celé daždivé jarné dni, preto sa nikto nemôže čudovať tomu, že je oslavujeme nosením bielych plátených tenisiek, ktoré sú navyše tento rok in a ktoré hrajú v každom outfite hlavnej úlohe. Ak ste milovníkom bielych tenisiek, potom určite. máte vo svojej zbierke práve spomínané plátené tenisky, v ktorých sa noha tak moc nepotí. Lenže takéto tenisky bohužiaľ trpí na špinavosť – chytí sa na ne každá špina. Ponúka sa preto otázka, ako také plátené tenisky vyčistiť, aby sme si po každom šliapnutia do blata nemuseli tenisky kupovať nové. Predsa len aj tenisky niečo stojí a také peniaze si môžeme radšej dávať stranou na dovolenku alebo na vlastný dom.

Existuje samozrejme viacero spôsobí, ako vyčistiť plátené tenisky. My sme vybrali jeden z najefektívnejších spôsobov, ako navrátiť teniskám život a belosť.

Čo budete potrebovať?

Aby ste perfektne vyčistili tenisky a dodali im opäť ich pôvodnú belosť, potrebovať budete jedlú sódu, starý zubnú kefku a prípadne prací prostriedok Jeleň, ktorý je určený na ručné pranie.

Ako postupovať

Nech už máte akékoľvek plátené tenisky, trochu ich navlhčite a poprášte jedlou sódou. Na zašpinených miestach jedlú sódu perfektne rozotrite s pomocou zubnej kefky. Zubná kefka je v tomto prípade naozaj nepostrádateľný, dostane sa aj do miest, kam sa s bežne veľkým kefou nedostanete. Potom nechajte tenisky uschnúť na slniečku, aj slniečko trochu pomôže ich belosti. A po uschnutí zvyšok jedlej sódy vyklepte.

Ak sú tenisky naozaj veľa špinavé po celom ich obvode, odporúčame zmiešať sódu s tekutým jeleňa na pranie. Postupujte úplne rovnako, len po vyčistení nedávajte tenisky do práčky, inak sa vám zničí. Tenisky je vždy lepšie prať v rukách, tak zaistíte ich dlhú životnosť.

Môže sa Vám ešte páčiť...