Plánujete zamieriť ku kaderníčke? Tipy, ako si s ňou rozumieť, aby účes dopadol podľa predstáv

Porozumieť si so svojou kaderníčkou, to nie je nič ľahké. Väčšinou sa nezhodnete na tom, čo to znamenajú konečný alebo čo sú to dva centimetre, z ktorých sa razom stane desať centimetrov. Najmä po dobe strávených v karanténe sa tešíte k svojej obľúbenej kaderníčke, na druhú stranu k nej idete so strachom, aby vás nepripravila o posledný vlasy na hlave. Aby ste konečne po rokoch odchádzali od kaderníčky spokojní, prinášame vám niekoľko tipov, ako si s ňou porozumieť.

Len končeky

V drvivej väčšine prípadov chodia ženy ku kaderníčke zastrihnúť len končeky, aby vlasy dostali zdravšie podobu. Lenže kaderníčka si pod rozštiepenými končekmi predstaví ušmiknutí v mieste, kde sa vlasy štiepia, čo znamená, že vám môže odstrihnúť pokojne päť až desať centimetrov, ak nie viac. Preto svoje kaderníčku radšej povedzte, že sa vám existujúce dĺžka páči, ale že by ste radi dostali vlasy do lepšej formy. Kaderníčka pochopí, že chcete skrátiť vlasy naozaj len o končeky, ktoré sú viditeľne rozstrapkané.

Chcem melír

Mnoho nezhôd začína aj vo chvíli, keď chcete urobiť melír. Melír je obľúbené farbenie vlasov, avšak opäť to kaderníčka môže pochopiť inak, než ako ste to mysleli. Väčšinou sa kaderníčka snaží byť kreatívny, čo ale zrovna nechcete, aby bola. Preto jej radšej povedzte, že si prajete mať melír, respektíve jednotlivé pramene vo farbe, aby to vyzeralo prirodzene a aby sa zakryli šediny, ktoré začínajú vyplávať na svetlo. V tomto prípade platí, že čím konkrétnejšie budete, čím konkrétnejšie formulujete svoje priania, tým budete s výsledkom spokojnejší.

Niečo nové

Väčšina žien chodí ku kaderníčke s tým, že by rada skúsila niečo nové. Lenže čo počuje kaderníčky? Počuje predovšetkým to, že túžite po krátkom zostrihu, aby tá zmena bola vidieť. Preto ak chcete ponechať svoju súčasnú dĺžku, ale chcete napríklad len zmeniť farbu vlasov, odporúčame to opäť povedať konkrétnejšie čiže dĺžka vlasov sa mi páči, s tou nehýbať, skôr sa zamerať na farbu vlasov.

Môže sa Vám ešte páčiť...