Dezinfekce fóliovníku je důležitá. Zazimujte ho správně

Cítíte, že se blíží zima? Pak na nic nečekejte a pusťte se do plnění zahradních prací. Podzim s sebou nese opravdu dlouhý seznam toho, co musíte stihnout dřív, než k nám zavítají první zimní mrazíky. Jako první na seznamu je shrabání listí, poté posekání trávníku či zazimování rostlin. A v neposlední řadě se musíte pustit i do zazimování fóliovníku, který jste si jistě sestavili sami z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby. 

Zazimování fóliovníku se velice podobá zazimování skleníku nebo zazimování záhonů. Také je třeba pořádně porýt a pohnojit půdu, která se uvnitř nachází. Případně je dobré zeminu vyměnit, pakliže nejste vlastníky vytápěného fóliovníku. 

Dalším krokem při zazimování tohoto pěstitelského pomocníka je jeho dezinfekce. K tomu lze využít dvou věcí. 

Dezinfikovat umí sirné knoty i samotná zima

Jedním ze způsobů, jak dezinfikovat fóliovník, je umístit do něj sirné knoty. Tento způsob dezinfekce se používá především v případě skleníků, ale za vyzkoušení stojí jistě i v tomto případě. Jen tedy buďte obezřetní a sirný knot hlídejte. 

Během dvou hodin vám dokáže fóliovník vydezinfikovat tak, že se nebudete muset obávat žádných plísní ani dalších škodlivin či škůdců, kteří by se uchytili ve vašem pěstitelském pomocníku. 

Pokud sirnému knotu ale nevěříte, pak dejte šanci samotné zimě. Mráz je také skvělým hubícím prostředkem. Jen mu musíte nechat fóliovník otevřený, aby se do něj dostal. 

Raději odstraňte fólii

Pokud jste majitelem fóliovníku, je dobré fólii odstranit a s příchodem teplejšího ročního období koupit novou. Mráz totiž umí s onou fólií nadělat opravdu paseku. Pod vlivem mrazu fólie zkřehne a vítr nebo sníh by ji následovně mohl potrhat. Abyste se vyhnuli této škodě, raději ji před příchodem mrazíků odstraňte, jak bylo doporučeno.

Môže sa Vám ešte páčiť...