Prečo by sme sa mali zaujímať o hodnotení firiem?

Hodnotenie firiem je pre firmy veľmi dôležité. Budujú dôveryhodnosť spoločnosti, a tým sa podieľa na vyššom objeme predajov. Preto by si spoločnosti mali na hodnotenie zakladať. Zákazníci rovnako ako potencionálny zamestnanci hodnotenie len ocenia, pretože sa v nich často ukrývajú firemné skúsenosti, ktoré im pomôžu urobiť si istý obrázok do danej spoločnosti.

Hodnotenie oceňujú potencionálny zamestnanci

Keďže je práca miestom, kde trávime podstatnú časť života, je dôležité, aby sme si zamestnanie vyberali naozaj dôkladne. Pomoct nám môže práve hodnotenia firiem, v ktorom je často obsiahnuté to, čo nám pomôže vytvoriť si istý obrázok o firme. Zamestnanci sa radi zverujú s tým, ako to nich vo firme prebieha, či je pracovné prostredie príjemné a či sú šéfovia tak pohodoví, akými sa javí byť v e-mailoch.

Žiadatelia o prácu sa nemusí cítiť vôbec previnilo, keď si predtým, než zamieri na pohovor či než odošlú životopis, prečítajte referencie či firemné skúsenosti. Je to podobné, ako keď zamestnávatelia prechádza sociálnej siete žiadateľa o prácu (a že to dnes zamestnávatelia naozaj robia).

Hodnotenie oceňujú aj zákazníci

O firemné hodnotenia sa zaujímajú samozrejme aj zákazníci. Nedávne štatistiky hovoria, že až deväťdesiat percent zákazníkov si prečíta referencie firmy, než sa rozhodne u nej nakúpiť alebo ako sa rozhodne využiť ich služieb. A zhruba štyridsať percent z nich si nekúpi nič od firmy, ktorá je hodnotená horšie ako štyrmi hviezdičkami. Aj keď sa to môže javiť ako niečo povrchného, ​​je to úplne pochopiteľné. Žiaden človek sa nechce spáliť a dnes sa nevie, na koho sa narazí.

O hodnotenia firiem by sme sa tak mali zaujímať ako vo chvíli, keď sme v pozícii zákazníka, tak vo chvíli, keď sme v pozícii potencionálneho zamestnanca. V oboch prípadoch nám to môže pomôcť a v oboch prípadoch budeme predchádzať tomu, aby sme sa nespálili.

Môže sa Vám ešte páčiť...