Ako spoznať podvodného poskytovateľa pôžičiek?

Všade sa stretávate s ponukou pôžičiek. Možno tiež premýšľate o tom požičať si peniaze, aby ste si zaobstarali treba spotrebič do domácnosti za ten, ktorý sa vám pokazil, alebo by ste si radi dopriali niečo pekné. Veľmi dôležitý však je výber poskytovateľa pôžičky. Stále ešte sa na našom trhu bohužiaľ pohybuje veľa podvodníkov, ktorá vás naláka na pôžičku, zaplatíte im treba zálohu, ale už nikdy neuvidíte ani svoje peniaze, nieto tie sľúbené. Ako teda spoznať podvodnú pôžičku? 

Seriózna firma dodá informácie 

Predovšetkým je podozrivé, keď po vás niekto chce nejakú zálohu. Môže chcieť treba poplatok za sprostredkovanie úverov, ktorý zaplatíte pri uzatváraní zmluvy, alebo poplatok za vedenie úverového účtu, ktorý platíte pravidelne, kým nie je úver úplne splatený. Avšak keď po vás niekto sumu peňazí ešte pred podpisom zmluvy, je to jednoznačne podvodník. Aké ďalšie rysy majú podvodné spoločnosti? Veľmi podozrivé je, keď o sebe nie sú ochotné poskytnúť dostatok informácií. Seriózny spoločnosť nikdy nemá problém s tým, ponúknuť klientom informácie o sebe, svojej ponuke a históriu. Je ochotná odpovedať na prípadné nejasnosti a otázky. Z ochoty operátorov spoznáte mnohé. Seriózny vám trpezlivo vysvetlí problematiku, povedú vás. 

Hľadajte nezávislé skúsenosti 

Červená kontrolka by vám mala svietiť napríklad v prípade, že jediným kontaktom na firmu je telefónne číslo začínajúce deviatkou, teda spoplatnené vysokou sadzbou. Taká firma z vás ťahá peniaze ešte predtým, než sa na čomkoľvek dohovoríte. A to je veľké varovanie. Za ďalšiu nikdy nepodpisujte zmluvu, bez toho aby ste podrobne poznali všetky podmienky. Firma vám musí dať zmluvu najprv na preštudovanie. Niektoré požičiavacej spoločnosti majú napríklad svoje bianco zmluvy priamo na webe, môžete sa tak pozrieť ešte než s nimi vstúpite do rokovaní. Divné je aj to, keď firma nechce ponúknuť referencie a skúsenosti zákazníkov. Pýtajte sa preto po nich. A chcite nielen tie firemné – môžu totiž byť zaplatené. Hľadajte skúsenosti s danou firmou aj referencie zákazníkov na nezávislých diskusných fórach, tu sa vám dostane skutočne objektívnych informácií. 

Môže sa Vám ešte páčiť...