Ako docieliť krásne čistých okien?

Jarné upratovanie sa v mnohom od klasického sobotňajšieho upratovania líšia. Tak najmä sa musia umývať okná, čo nie je u sobotňajších upratovaní bežné. Umývanie okien je najdlhšie trvajúci časť jarného upratovania, ktorú ženy doslova nenávidí. Počas umývanie okien sa musí potýkať s nepríjemnými, zaschnutými dažďovými kvapkami, ktoré nejdú ľahko zmyť. Ak idú, tak na oknách rovnako zostanú šmuhy, ktoré vyzerajú oveľa horšie, než zaschnuté dažďové kvapky. Našťastie vieme, ako docieliť krásne čistých okien počas niekoľkých málo minút. 

Fígľov, ktoré vám prezradí, ako docieliť krásne čistých okien, je veľa. Ktoré z nich však stopercentne fungujú? Poradíme vám! 

Ako sa zbaviť dažďových kvapiek 

Ako sme spomenuli, veľkým problémom sú dažďové kvapky, ktorých sa len ťažko zbavuje. Ak patríte k ľuďom, ktorí už chceli zlomiť palicu, nerobte to, poradíme vám, ako na to. Stačí, keď okná postriekate studeným čiernym čajom. Potom okno do sucha vyleštite a máte po starosti. K leštenie použite noviny alebo špeciálny handričku, ktorý nerobí šmuhy. 

Ako docieliť lesklosti okien 

Nádherného lesku okien dosiahne len málokto. Väčšina žien sa spolieha na klasickú okien, ale ani tá nie je tak účinná, ako octový roztok. Pokiaľ si zmiešate vodu s octom, ktorú následne nastriekate na okno a okno vyleštíte, dosiahnete takého lesku, ako nikdy predtým. 

Ocot dokáže vrátiť lesk nielen oknám, ale aj psie srsti. Ak budete kúpať psa na záhrade, na záver jeho srsť pokropte práve octovou vodou, ktorú neoplachujte. Onedlho pes uschne a jeho srsť bude lesklá ako nikdy predtým. 

Ako sa zbaviť zahmlievaniu 

Veľkým problémom je to, že sa okná zahmlievajú. Nie je to nič príjemné, väčšinou kvôli zahmlievaniu nevyleštíte okna tak dobre, ako chcete. Našťastie aj s týmto problémom sa dá bojovať. Stačí, keď si pripravíte roztok glycerínu a liehu, a to v pomere 1:10. Sa zahmlievaním okien bude naraz koniec. 

Môže sa Vám ešte páčiť...