Efektívne tipy, ako udržať byt v čistote

Udržiavať byt čistý a bez neporiadku môže byť občas pekne zložité. Na konci dlhého dňa je upratovanie to posledné na čo máte náladu. Tieto tipy vám pomôžu udržať domov v čistote a získať viac času pre seba.

Dodržujte pravidlo 15 minút

Možno nemáte energiu upratovať hodinu alebo dve po príchode z práce, ale pätnásťminútové upratovanie pravdepodobne zvládnete. Každý večer si na telefóne nastavte časovač, potom pozbierajte neporiadok, naskladajte riad do umývačky a uložte kabáty a topánky do skrine.

Niektorí ľudia dávajú prednosť tomu, že každý večer venujú 15 minút inej úlohe. Jeden večer môžu hodiť obliečky do práčky a dať na posteľ čerstvé, zatiaľ čo ďalší večer sa môžu venovať odstraňovaniu vodného kameňa, s ktorým im pomôže najlepší prípravok na vodný kameň.

Využite technológie

Udržiavanie čistoty a poriadku v domácnosti je oveľa jednoduchšie, keď využijete najnovšie pokroky v oblasti upratovacích technológií. Pokiaľ máte na vysávanie čas len zriedka, zvážte kúpu robotického vysávača. Robotické vysávače fungujú na kobercoch, dlaždiciach aj tvrdých podlahách a je možné ich nastaviť tak, aby pracovali, keď spíte alebo ste v práci. Možno ich dokonca ovládať na diaľku pomocou smartfónu.

Ďalšie high-tech pomôcky, ako sú samočistiace mixéry a HEPA vzduchové filtre, znižujú množstvo upratovania, ktoré budete musieť vykonať. Vzduchové filtre nielen odstraňujú alergény zo vzduchu, ale pomáhajú udržať prach pod kontrolou.

Ak potrebujete prísť a mať vypranú bielizeň, stačí si zaobstarať múdru práčku, kde iba nastavíte čas a dobu prania presne podľa toho, ako to potrebujete, a nezabudnite tiež na ekologický prací prášok.

Okamžité odstránenie rozliatych látok

Pokiaľ sa vám podarilo niečo rozliať a vy to zanedbáte, zvyšuje množstvo práce, ktorú budete musieť neskôr urobiť. Je oveľa jednoduchšie zotrieť rozliaty džús v chladničke teraz, než za týždeň drhnúť stuhnutú škvrnu, navyše ak máte tie správne čistiace prostriedky, zaberie to ani nie minútu. A ak ste rozliali červené víno na koberec, je lepšie použiť odstraňovač škvŕn hneď ako to nechať na budúci týždeň.

Môže sa Vám ešte páčiť...