Máme pre vás tipy, kde stráviť tohtoročný advent

Vianoce nám pomaly ale iste klopú na dvere. Ak ste ešte nezačali nakupovať vianočné darčeky, potom by ste rýchlo mali zacat, pretože onedlho budú obchody úplne vypredané. Navyše sa bude všade stáť dlhá fronta – či už taký fronta povedie ku kabinkám alebo k pokladniam, vždy v nej strávime minimálne hodinu. Ak však máte darčeky už dávno nakúpené, možno uvažujete, čo vlastne podniknete počas adventu. Ak ešte neviete, kde prežijete tie najkrajšie vianočné trhy, tak vám prinášame zopár tipov. 

Najkrajšie advent zažijete v Českej republike! 

Samozrejme, jazdí sa hlavne na vianočné trhy do zahraničia, napriek tomu však tie najkrajšie vianočné trhy zažijete jedine u nás v Českej republike. Vôňu svářku, punču, grogu a taky sladké medoviny môžete čuchať tradične v Prahe, ale aj v Brne alebo v Košiciach. Pokiaľ ale túžite po trochu inom adventu v Česku, zájdite si do Babiččina údolí – tu si totiž budete môcť vyskúšať tie pravé vianočné slovenskej tradície, na ktoré sa už bohužiaľ veľmi často zabúda. 

Najviac nás láka Rakúsko 

Svojimi vianočnými trhmi nás však najviac každým rokom láka Rakúsko. Najčastejšie sa jazdí do nádherne osvetlené Viedne, ale tiež sa často zablúdi aj do Salzburgu alebo dokonca aj do Schladmingu. Toto mesto je populárny hlavne v čase mikulášskej nádielky, pretože ulicami tohto mesta putuje veľmi známy sprievod tých najohavnejších čertov – krampuslauf. Týchto čertov sa bojí aj kdejaký dospelý! 

Aj Nemecko má čo ponúknuť! 

Okrem Rakúska a okrem našej krásnej Českej republiky môžeme zavítať na krásne zahraničné vianočné trhy i do Drážďan alebo do Regensburgu – teda do Nemecka. Aj sem rok čo rok jazdíme veľmi pravidelne. Najčastejšie si odtiaľ odnášame originálne hrnčeky a najviac sme vždy dojatí z krásneho námestia, ktoré je vždy fenomenálne osvetlené. Okrem Drážďan a Regensburgu zavítáváme taky do Norimbergu. 

Môže sa Vám ešte páčiť...