Ako vyčistiť umývačku, kávovar či iné domáce spotrebiče?

Každý má doma celú radu elektrických domácich spotrebičov. Sú to naši pomocníci, vďaka ktorým sa zvláda chod domácnosti ďaleko lepšie a ľahšie. V súčasnej dobe sa v každej domácnosti nachádza minimálne umývačka, ktorá šetrí vodu pri umývaní riadu, tiež sa samozrejme v domácnostiach nachádza práčka, v posledných rokoch tiež kávovar, ktorý pripraví unikátny kofeínový nápoj počas malého okamihu. Každý človek však musí pamätať na to, že nech už má vo svojej domácnosti akýkoľvek domáci spotrebič, musí pamätať na jeho pravidelné prečistenie. Ako teda prečistiť domáce spotrebiče, ako je umývačka alebo kávovar, správne?

Ako vyčistiť umývačku

Ako sme spomenuli, v posledných rokoch je neoddeliteľnou súčasťou domácností umývačka, ktorá dokáže ušetriť hromadu vody, ktorú by ste inak plytvali pri klasickom umývaní riadu. Aby však umývačka neodišla skôr, než ako sľubuje jej záruka, je nutné ju pravidelne čistiť. Najmä je nutné odstraňovať z umývačky zvyšky jedla. Tiež sa musí do umývačky raz za čas dať špeciálnu soľ, ktorá zabraňuje vytváraniu matných povlakov, ktoré sú spôsobené tvrdosťou vody.

Ako vyčistiť kávovar

Pri každom kávovaru sa musí vykonávať pravidelné odvápňovanie. Je tiež dobré plniť kávovar destilovanou vodou alebo vodou z filtračnej kanvice, aby sa predchádzalo vzniku vodného kameňa. A pamätajte tiež na fakt, že každý kávovar je možné vyčistiť tak, že zapneme jeho čistiaci program. Vďaka občasnému zapnutí čistenia sa kávovar dokonale prečistí vnútri.

Ako vyčistiť varnú dosku

Každý, kto má doma varnú dosku, vie, že na nej môžu vzniknúť škvrny, keď napríklad utečie obsah hrnca. Ako ale na čistenie varnej dosky pristupovať? V ideálnom prípade si vytiahnite škrabku, s pomocou ktorej odstránite tvrdé usadeniny a vodný kameň. Potom použite prípravok určený špeciálne na sklokeramické dosky a hubkou alebo utierkou nečistoty utrite. Nepoužívajte žiadne drôtenky alebo hubky s hrubým povrchom, pretože by mohlo dôjsť k nenávratnému poškodeniu varnej dosky.

Môže sa Vám ešte páčiť...