Ako si vybrať oblečenie na skate

Rozhodli ste sa venovať naplno skateboardingu, ale vidíte, že ostatní chlapci v partii majú iné oblečenie ako vy? Skateboarding je šport, ku ktorému treba mať oblečenie určené pre tento šport. Skate štýl – tak sa hovorí tomu, čo ostatní skejťáci nosia. Ide o typický štýl obliekania pre skateboarding, nie je to však nič drahé, neutratíte za to majland. Len si pri nakupovaní takéhoto oblečenia musíte dbať na veľkosť.

Práve na veľkosti záleží pri skate štýle. Pokiaľ si budete vyberať skate oblečenie, možno povedať, že je potrebné investovať do oblečenia, ktoré je minimálne o číslo väčšie. Dôvodom je fakt, že oblečie

jednotlivých trikoch doslova viať vo vetre, to je ten dôvod, prečo skejťáci nosia oblečenie väčšie. Samozrejme pohodlnosť je tiež dôvodom.

Pri výbere oblečenia tak kupujte také, ktoré je minimálne o číslo väčšie. Nezáleží na tom, či sa bude jednať o mikinu, tričko alebo napríklad o džínsy, ktoré následne utiahnete pásikom v polovici zadku tak, aby treníky pozerali trochu von.

Na doplnkoch záleží

Samozrejme to nie je len o veľkom oblečení, ale je to zároveň aj o doplnkoch. V prípade, že budete nosiť takzvaný skate štýl, treba investovať do doplnkov v podobe šiltovky s rovným šiltom, do bláznivých vysokých ponožiek alebo do silikónových náramkov, ktorých je obvykle na ruke už príliš veľa.

A čo topánky?

Ponúka sa aj otázka, aké topánky spadajú do skate štýlu, aké topánky je možné nosiť. Čo sa týka obuvi, skejťáci nosia zásadne tenisky s rovnou podrážkou, ktoré sú väčšinou značkové. Napríklad topánky značky Vans sú skvelým prípadom typickej skejťáckej obuvi, na ktorú žiadny skejťák nedá dopustiť. Rovná podrážka, jednoduchý dizajn, pohodlnosť.

Samozrejme existujú aj iné značky skejťáckej obuvi, avšak značka Vans je legendárna. Veď kvôli skateboardistom vlastne vznikla, aj keď dnes jej ponuka nie je len o skate štýle.

Môže sa Vám ešte páčiť...