Ako sa zbaviť nečistôt na koberci?

Nehody sa stávajú dnes a denne. Pod slovom „nehoda“ si väčšinou vybavíme zrážku dvoch automobilov, ale tak kritickej nehody byť nemusí. Nehoda môže byť aj chvíľka, kedy sa nám nechtiac podarí vyliať víno na koberec. Pri čistení tohto fleku si však všimneme mnohých ďalších škvŕn, ktoré treba vyčistiť. Všimneme si napríklad žmolkov alebo fľakov od niečoho iného, ​​než je víno. Málokto však vie, ako s takými fľaky na koberci zatočiť. My vám preto prinášame zopár tipov, ako sa s týmito nečistotami popasovať.

Existuje veľa možností a spôsobov, ako s nečistotami na koberci zatočiť. Je len na nás, či sa rozhodneme pre chemickú alebo nechemickou variantu. Nechemická variant nemusí byť tak účinná, ale chemická zase nemusí byť pre koberce to najlepšie (mnohé koberce chemikálie len zdevastuje).

Čistiace prostriedky ako rýchla záchrana

Samozrejme tým najúčinnejším, čo na koberec pomôže, sú čistiace prostriedky. Takéto čistiace prostriedky sú však dnes veľmi drahé a mnohým z nás môže vadiť, že si do svojej domácnosti sami lejeme chemikálie. Navyše chemikálie mnohým kobercom nevyhovujú, a tak by sme mali hľadať radšej spôsob, ako škvŕn vyčistiť, bez toho aby sme čistiace prostriedky plné chemikálií museli použiť.

Našťastie existuje celá rada babských rád, ktoré nám dopomôžu k odstráneniu nežiaducich škvŕn a iných nečistôt z koberca.

Čo pomôže?

Veľmi účinne pomáha pri čistení škvŕn prášok do pečiva, ktorý rozsypeme na koberec. Necháme ho vstrebávať cez noc a potom ho dôkladne povysávame. Mal by všetky nečistoty vnoriť a odstrániť. Taky je skvelým pomocníkom pri týchto problémom kyslú kapustu, z ktorého vlejeme vodu. Kapusta rovnomerne pohádžeme po koberci, nechám ho pôsobiť, potom zmetieme a koberec povysávame.

Čo sa týka mastných škvŕn, pomôže jedlá sóda. Na čmáranice od fixiek pomáha citrónová šťava, na červené víno potom pôsobí soľ.

Môže sa Vám ešte páčiť...