Ako bojovať so zápachom v chladničke?

Tiež sa vám občas stane, že idete okolo chladničky a cítite nepríjemný zápach? Po otvorení chladničky je zápach ešte silnejší. To vám možno v chladničke niečo odhnité. Alebo sa vám v chladničke vyskytli plesne, ktoré ste doteraz nestihli odstrániť a ony sa ozývajú takým spôsobom. Zápach z chladničky zažívajú pravidelne tí, ktorí milujú zapáchajúci syry alebo chudú údeninu. Našťastie sa s týmto nepríjemným zápachom dá niečo robiť. Nemusíte si kupovať pohlcovač zápachu, stačí, keď využijete to, čo máte doma. Najskôr však svoju chladničku dobre vyčistite. 

Prvým krokom je zistenie zdroja zápachu. Ako sme spomenuli, môže to byť napríklad uhnívající zelenina, ale tiež to môže byť niečo úplne iné – napríklad plesne. Je dôležité teda chladničku najskôr poriadne vyčistiť, aby ste predišli dlhotrvajúcemu pachu. 

Ako na čistenie chladničky 

Otázkou však je, ako na čistenie chladničky. Na čistenie chladničky nie je nič zvláštne, dôležité je všetko z chladničky vytiahnuť, a to aj šuplíky a police, ktoré sa zásadne umývajú zvlášť. Steny chladničky potom umyte bežnou mydlovou vodou a potom dezinfikujte. Na dezinfekciu použite namiesto chemického prostriedku radšej octovú vodu, ktorá je multifunkčným pomocníkom v domácnosti. 

Pleseň sa však ukrýva najmä v pazúroch a tesnené chladničky. Tie najskôr umyte mydlovou vodou alebo vlhkou handričkou a potom škáry namastite olejom, aby nepraskali. 

Ako na zápach v chladničke 

Teraz už k jadru veci. Zápach možno odstrániť mnohými chemikáliami, ale tým sa teraz poďme vyhnúť. Zápachu vás zbaví napríklad spomínaný multifunkčný pomocník, ktorým je octová voda. Použiť však môžete aj mletú kávu alebo napríklad nakrájaný citrón, ktorý v miske položíte do chladničky. Tiež si vystačíte s vanilkovým cukrom, ktorý opäť stačí nasypať do misky a dať do chladničky. 

A aký je vás typ na pomocníka proti zápachu v chladničke? 

Môže sa Vám ešte páčiť...