Zháňam čižmy. SOS. Mám široké lýtka

Širšie lýtka sú problémom mnohých žien. Máloktorá dáma má tenučké nožičky. Lenže ženy, ktoré majú širšie nohy, sa tiež stretávajú s problémom, kde na ne zohnať vhodné čižmy. Našťastie už aj niektorí výrobcovia ponúkajú vysoké topánky pre XL lýtka. Ako ale docieliť užší optický dojem v lýtkových partiách?

Hodí sa ozdoby aj úplety

Pásky, pracky alebo šnurovanie predstavujú skvelý tip, ako objem lýtka opticky zmenšiť. Plocha čižmy sa rozčlení, každého na prvý pohľad upúta, že máte zaujímavo riešené nekonvenčné topánky, nie že máte široké nohy. Vsadky s elastickou časťou v hornej časti topánky čižmu veľmi dobre rozšíria. Používa sa tu buď guma, alebo pružný úplet. Šikovne vyriešené vsadky pojmú rôzne široké lýtka, problémom nemusí byť ani skutočne XXL objem napríklad o rozsahu 54 cm. Podobným riešením môže byť aj topánka s celou vrchnou strečovou časťou. Výhodou je variabilita týchto topánok, nemusia sa báť ani bacuľky, pretože topánka sa vo svojej hornej časti vždy roztiahne podľa potreby.

Podpätky sú veľkou pomocou

Zúžiť lýtka pomôžu aj čižmy na podpätku, ktoré predĺžia nohy. Úlohu hrá aj výška. Menšej bacuľatejšej žene so širokými lýtkami pomôžu vysoké čižmy. Na nižšie a členkové čižmy bez podpätkov by tieto ženy naopak mali zabudnúť. Ešte viac priťahujú pozornosť na ich nedostatky. Obopnutá sukňa tesne pod kolená a vysoké čižmy, to je pre ženy a dievčatá s objemnejšími nohami tá najlepšia voľba. Odvedie pozornosť od nedostatkov, najmä ak okrem širokých lýtok sú objemnejšie aj stehná.

Aké oblečenie k XXL lýtkam?

Čierna je dobrá, a to platí u čižiem pre ženy so širšími lýtkami stopercentne. Táto farba zoštíhľuje, ale to určite viete. Výborne ladiacou farebnou kombináciou sú modré rifle s vyššími hnedými čižmami. Svoju prácu urobí aj šikovná voľba vrchného odevu. Pre rifle zasunuté do čižiem je najlepšia bunda pod zadok alebo do pása. K sukni pod kolená patrí kabát, ktorý ju zakryje, inak look s čižmami nevyzerá dobre a naopak upozorní na nedostatky v tvare a objeme nôh. Zlou voľbou sú trojštvrťové nohavice. Nie príliš šťastné sú aj sukne klasickej dĺžky do polovice lýtok. Obe tieto varianty nohy rozširujú.

Môže sa Vám ešte páčiť...