Ako opticky zväčšiť aj malú obývaciu izbu?

Údelom menších bytových jednotiek je všeobecne a z logiky veci málo priestoru. Lenže to neznamená, že by ste v takomto príbytku nemohli byť spokojní – mohli, a ako! Navyše po porade s dizajnérmi určite zistíte, že existuje rovno niekoľko možností, ako opticky napríklad obývačku zväčšiť. Poďme sa na tieto fígle pozrieť, aby ste ich čo najskôr mohli zakomponovať do vašej domácnosti.

Minimalizmus opticky zväčšuje priestor

Všetko záleží na tom, aký štýl bývania si vyberiete, respektíve do akého štýlu bývania si zariadite svoju domácnosť. V posledných rokoch sa dáva prednosť boho štýlu, ale pokiaľ chcete svoju domácnosť aspoň opticky zväčšiť, staviť by ste mali skôr na minimalizmus. Tým, že je založený na jednoduchosti, sa nebude v interiéri nachádzať príliš veľa vecí, ktoré by uberali na priestore.

Základom minimalizmu je mať čo najmenej nadbytočných vecí. Rozlúčte sa s množstvom dekorácií, ktoré sa vám rovnako do interiéru ani nehodia. Rovnako tak preberiete poličky, zložíte z nich všetko nepotrebné, zbavíte stôl časopisov alebo sviečok, ktoré aj tak nikdy nezapaľujete.

Pustite domov svetlo

Čo dokáže taktiež opticky zväčšiť priestor je svetlo. Zložte preto z okien množstvo záclon, ktoré aj tak nezapadajú do vášho interiéru. Závesy po stranách sú v poriadku, aj keď aj ony môžu veľkou mierou zabraňovať prieniku svetla dovnútra.

Aby svetlo mohlo prúdiť miestnosťou a aby sa dostalo aj do tmavých rohov, pomocnú ruku vám podávajú zrkadlá, ktoré opticky zväčšujú priestor tiež. Pomôcť si môžete napríklad veľkým zrkadlom zaveseným na stene, ale vhodné je aj menšie, ktoré bude prirobené ku skrinke.

Nábytok? Len najviac potrebný

Výhodou minimalizmu je, že nakoniec príliš veľa neutratíte za vybavenie interiéru. Nábytku totiž budete mať iba toľko, koľko skutočne potrebujete. V najlepšom prípade svoju pozornosť upnite na takzvaný multifunkčný nábytok, ktorý na prvý pohľad nezaberá napríklad príliš veľa miesta, alebo je takým 2v1.

Môže sa Vám ešte páčiť...