Ani vo fitku nezabúdajte na pitný režim!

V poslednej dobe sa stalo značne populárne chodiť do posilňovne. Ľudia skrátka chcú mať peknú postavu. Predovšetkým páni si dbajú na svoje svaly a chcú, aby boli naozaj veľké a mohutné. Ženy chodia predovšetkým pre svoju kondičku a taky posilňovať predovšetkým zadok, ruky, stehná a brucho. Okrem iného samozrejme dohliada na chlapcov, pretože takýto pohľad sa im neponúkne len tak. Keď mu idete to posilňovne, mali by ste dbať na základné oblečenie, čo v sebe nesie u žien predovšetkým legíny a nátelník, všetko samozrejme funkčné, a potom taky športové podprsenku. Pánom stačí predovšetkým funkčné prádlo vo forme priliehavého trička a kraťasov. Samozrejme nesmiete zabúdať na uterák, ktorý je dôležitý si so sebou vziať, pretože cvičenie nie je práve činnosť, u ktorej by ste sa nezapotili. Dbajte teda na to, aby ste si vzali so sebou do posilňovne úplne všetko. Topánky sú mimochodom tiež základ, bez ktorého sa nezaobídete.

Aj v posilňovni dbajte na prísun tekutín!

Avšak predovšetkým v posilňovni dbajte na to, aby ste mali neustály príjem tekutín. Veľa sa budete potiť, čo znamená, že každú kvapku potu musíte nahradiť kvapkou vypitej vody. Veľakrát sa stane, že budete musieť vypiť o liter viac vody, než by ste pôvodne mali, ale to ostatne nevadí, hlavne nech nie ste dehydrovaní. Rozhodne však pite v priebehu, nevypite naraz tri litre vody v kuse po cvičení, keď sa počas cvičenia nenapijete ani trochu. Skúste to tiež s proteínom po danom cvičení, ktorý vás trochu zasýti, než prídete domov.

Ak však chodíte do posilňovne, mali by ste dbať predovšetkým na kvalitnú stravu, pretože predovšetkým o nej to všetko je. Cvičenie v posilňovni nebude dobré a kvalitné, ak nebudete aj doma jesť to, čo máte. Peniaze v posilňovni by potom mohli prísť navnivoč, pretože sa po veľkom náročnom cvičení prejete pizzou so salámou a ananásom. Variť zdravo nie je náročné, len si to chce zvyknúť.

Môže sa Vám ešte páčiť...