Ako vybrať voľne stojace vaňu

Nachádzate sa práve v rozhodovacom procese, akú vaňu do svojej novej vysnívanej kúpeľne umiestniť? A čo napríklad voľne stojaca vaňa, vďaka ktorej bude vaša nová kúpeľňa jedinečná a každá návšteva vám ju bude závidieť?

možnosti výberu

Výber voľne stojacich vaní je v dnešnej dobe naozaj veľký a vyznať sa niekedy v jednotlivých prevedeniach je hocikedy neľahká úloha. My vám ale dáme osvedčené tipy, ktoré vám s výberom aj nákupom pomôžu.

Voľne stojace vane môžu byť vyrobené z rôznych druhov materiálov.

Akrylátové vane majú nižšiu hmotnosť a sú cenovo dostupnejšie. Čo sa týka tvaru, tak akrylát je najlepšie tvarovateľný materiál. Ďalšou výhodou tohto materiálu je možnosť vŕtania do vane. Túto možnosť oceníte, najmä ak snívate o madlu, alebo špeciálne batériu na okraj vane.

Smaltované vane vie udržať dlhší čas teplotu vody, čo oceníte najmä vtedy, keď sa budete chcieť vo vani kúpať dlhšiu dobu.

Vane z liateho mramoru ponúkajú vyššiu odolnosť proti mechanickému poškodeniu a vyznačujú sa predovšetkým svojou vysokou pevnosťou.

rozmer vane

Rozmer voľne stojace vane voľte predovšetkým podľa výšky vašej postavy. Vaňa musí byť dostatočne priestranná, aby ste sa v nej cítili príjemne a ničím vás pri kúpeli neobmedzovala.

Varianty umiestnenia do priestoru

Voľne stojace vane sú svojím tvarom určené pre umiestnenie do priestoru, alebo existujú aj špeciálne tvary, vďaka ktorým vaňu môžete inštalovať k stene v kúpeľni a ušetríte tak pár centimetrov miesta.

pred inštaláciou

Ak ste si už vybrali konkrétny vaňu, je veľmi dôležité vyriešiť prívod vody pre napojenie vody k batérii a samotný odpad k vani. Batériu môžete vybrať buď voľne stojace, alebo špeciálne pre vsadenie do okraja vane.

Môže sa Vám ešte páčiť...